Drosme pieņemt izaicinājumu – pārbaudīt savu spēju robežas

Valmieras Attīstības aģentūra izveidojusi neformālās izglītības metožu rīku, kurā apkopotas neformālās izglītības un uzlādējošās aktivitātes, refleksijas metodes, kā arī papildu refleksijas jautājumi, kas palīdzēs darbā ar jaunatni. Kā atzīst bukleta dizaina izstrādātāja Egija Graudiņa, šis materiāls noderēs ne tikai jaunatnes darbiniekiem, bet arī lai vērtīgi pavadītu laiku ģimenes vai draugu lokā.

Buklets izveidots Erasmus+ Stratēģiskās partnerības projekta “Diversity & Inclusion: Building Strengths Together” ietvaros kopā ar Valmieras Jaunatnes centru “Vinda” un vēl trijām organizācijām no Lietuvas un Ungārijas. Egija atzīst, ka instrukciju tulkojumu saskaņošana četrās valodās – latviešu, angļu, lietuviešu un ungāru – bijis liels izaicinājums. Ikdienā Egija Vidzemes Augstskolā studē kiberdrošību un līdz šim bija piedalījusies dažādos projektos un apmācībās tikai kā dalībniece, bet neplānoti nokļuva organizatoru komandā.

Neformālās izglītības metožu rīks “DAŽĀDĪBA & IEKĻAUŠANA: KOPĪGA PRASMJU STIPRINĀŠANA” izstrādāts tā, lai iekļautā informācija būtu ātri un viegli uztverama. Ar nolūku izmantotas dažādas mirkļbirkas un krāsas, lai sadalītu aktivitātes pēc to veida, vizuālās norādes, kas ietver informāciju par aktivitāšu mērķi, organizēšanu u.tml., kā arī QR kodi, kas aizved uz dokumentu tiešsaistē, kurā pieejama papildu informācija un kartītes izdrukāšanai. Egija atzīmē: “Katrs savu bukletu var papildināt ar citām aktivitātēm vai izņemt liekās kartītes.”.

Bukleta dizaina autore, nebūdama profesionāla grafiskā dizainere, ir ļoti apmierināta ar izveidoto mācību materiālu un lepojas, ka visu izdevās paveikt ātrāk nekā plānots, neskatoties uz to, ka lielākoties darbs notika attālināti. Pirmo reiz izdrukāts buklets tika izmēģināts darbībā vienā no projekta apmācību posmiem Ungārijā. Negaidīti, Egija guva iespēju iejusties apmācību vadītājas lomā, taču meitene atzīst, ka tas bijis diezgan loģiski, jo kā jauniete uzsver: “Es pārzināju aktivitātes no pirmā burta līdz pēdējam.”.

E_Graudiņa_DIVEIN_Apmacibas_Ungārijā

Līdzšinējās atsauksmes un interese par aktivitāšu bukletu, kā Latvijas tā starptautiskā līmenī ir ļoti pozitīvas. Aizvien ir iespēja bukletu gan saņemt papīra formā latviešu vai angļu valodā – iepriekš rakstot anna.berzina@valmierasnovads.lv  vai zvanot 29503519, gan lejupielādēt digitālā formā ŠEIT.

Projekts “Diversity & Inclusion: Building Strengths Together” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autoru uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu. 

Informāciju sagatavoja Anna Marija Bērziņa un Līga Vilcāne,

Valmieras Attīstības aģentūra

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *