Zinātkāres dienas “Vienkārši par sarežģīto”

Februāris Valmieras pilsētas vispārizglītojošajās skolās ir aizraujošu eksperimentu mēnesis, jo visu skolu 6.klašu skolēniem ir iespēja praktiski darboties dažādās eksperimentu darbnīcās.

6.februārī lielie eksperimenti aizrāva sestklasniekus no Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras 5.vidusskolas. Skolēni iejutās raķešu inženieru lomā, iepazinās ar raķešu darbības principiem, dažādiem fizikālajiem procesiem – gaisa spiedienu, pretestību un spēku. Otra izvēlētā darbnīca bija saistīta ar ekoloģijas un dabas aizsardzības profesiju jomām – skolēni darbojās grupās, mēģinot attīrīt gan ķīmiski, gan bioloģiski netīru ūdeni.

8.februārī raķešu lidlauks pārcēlās uz otru pilsētas galu, kur pilotu lomās iejutās Valmieras sākumskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolēni. Gudrā plastilīna laboratorijā visi iepazinās ar ķīmiskajiem procesiem, kādus savā profesijā jāpārzina gan farmaceitiem, gan ķīmiķiem – analītiķiem.

15.februārī raķetes lidojumā uz Mēnesi startēja Pārgaujas sākumskolas pusē, bet otrajā nodarbībā skolēni pirms valsts diagnosticējošā darba dabaszinībās atkārtoja elektrisko ķēžu slēgšanas pamatprincipus un iepazina profesijas, kurās nepieciešamas zināšanas un prasmes par elektrovadības procesiem un enerģētiku.

Visi jaunieši atzina, ka, šādi darbojoties, var gūt ieskatu visdažādākajās profesijās.

Valmieras 2.vidusskolas un Burtnieku novada skolu jaunieši savās eksperimentu darbnīcās tiksies martā.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”12″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Aktivitāte īstenota ESF projekta SAM 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs” ietvaros.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top