Nākotnes sapņi un realitāte

20.februārī Valmieras 5.vidusskolā projekta dienu ietvaros viesojās karjeras konsultante Jolanta Priede. Dienas garumā risinājās sešas nodarbības dažāda vecuma skolēniem, taču visām bija kopīgā ievirze – domāt par sava karjeras ceļa veidošanu.

1.un 2. klašu skolēni kopīgās sarunās iepazina dažādas profesijas, mācījās jau no šī vecuma atbildīgi izturēties pret savu nākotni. Šajā nodarbībā galvenais palīgs bija multiplikācijas filmiņas varonis tīģerītis. Skolēniem jau no mazotnes jāsaprot, ka tieši viņiem pašiem būs jāpieņem lēmums par savu profesiju, nevis jāklausa draugi vai vecāki.

Pēc tam 10. klašu skolēni aizdomājās par sociālo tīklu lomu sava tēla veidošanā, kā to nesabojāt pusaudžu gados, jo tieši šajā vecumā bieži jaunieši vēlas dalīties ar tādu informāciju, kura var veidot samērā negatīvu iespaidu. Bieži vien skolēni neapzinās interneta vietnēs ievietotās informācijas izplatību. Bija iespēja uzzināt arī to ,kā sociālos tīklus izmantot darba meklējumos, karjeras veidošanas ceļā.

Vidusskolas vecākā posma skolēni centās izzināt , kā nonākt līdz nākotnes profesijai soli pa solim. Šajā vecumā ir grūti pieņemt citu padomus, ieteikumus, tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš pašizpētei, kritiski jāizvērtē savas vēlmes un iespējas.

Dienas noslēgumā diskusijā iesaistījās arī 8. un 9. klases skolēni. Izrādās, ka šajā laikā ir grūti formulēt galvenās vērtības, bieži vien tās vairāk saistās ar materiālajām vērtībām, skolēni uzskata, ka visas problēmas dzīvē var atrisināt ar naudu. Lektore izvirzīja jautājumus par to , kā izvēlēties sirds profesiju, kā ar dažādu testu palīdzību iegūt plašāku informāciju par savām spējām.

Autors: Valmieras 5.vidusskolas pedagogs – karjeras konsultants Aiva Žagariņa

Aktivitāte īstenota ESF projekta SAM 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs” ietvaros.
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *