„Zemes stunda“

Valmieras sākumskolā vispasaules Zemes stundas ietvaros no 22.marta līdz 23.martam norisinājās karjeras izglītībai un vides aizsardzībai veltītas aktivitātes.

1.-2. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar skursteņslauķi Edvartu Melni. Edvarts aizrautīgi stāstīja par savu profesiju, ikdienas darbu un to, cik nozīmīga ir skursteņslauķa profesija. Bērni ar lielu interesi vēroja skursteņslauķa ekipējumu un secināja, ka mūsdienās skursteņslauķi vairs nevalkā melnas drēbes ar spīdīgām pogām, kurām noteikti jāpieskaras.

3.-4.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar ugundzēsēju Egīlu Kaužēnu. Egīls bērnus iepazīstināja ne tikai ar ugunsdzēsēja profesiju un tās nozīmi vides aizsardzībā, bet arī stāstīja par ugunsgrēku postošajām sekām, bīstamību – īpaši pavasarī, kad neapdomīgi cilvēki dedzina kūlu, nodarot pāri dabai. Skolēniem bija iespēja iejusties arī ugundzēsēju lomā.

Lai tuvāk izprastu jautājumus, kas saistīti ar atkritumu pārstrādi, to šķirošanu, enerģijas ieguvi un vides saudzēšanu, pie Valmieras sākumskolas 5.klašu skolēniem viesojās SIA „ZAAO“ pārstāve Ieva Freimane.

6.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālisti vides komunikācijā Līgu Bieziņu, kura iepazīstināja ar Zaļās Valmieras ideju, misiju un mērķiem, kas orientēti uz atbildīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu Valmierā.

Kā atzīst bērni, tad viņiem ir svarīga vide sev apkart, jo tā dod iespēju ikdienā justies droši. Bērniem bija  prieks, ka caur dažādām aktivitātēm bija iespēja iepazīt arī dažādas interesantas profesijas. Iegūtās zināšanas bērni pielietos arī ikdienas dzīvē.

Par vidi ir jādomā katru dienu, tomēr Zemes stunda ir kā atgādinājums, ka  mums par to ir jādomā biežāk. Ne tikai par elektroenerģijas taupīšanu, bet arī par to, lai mūsu tuvākā apkārtne būtu sakopta un droša.

Valmieras sākumskolas karjeras izglītības atbalsta aktivitātes organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”17″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Informāciju sagatavoja:

Valmieras sākumskolas pedagogs

karjeras konsultants Kristīne Švalbe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top