“No idejas līdz ekrānam”

27. martā Valmieras 5. vidusskolā Eiropas projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika tikšanās ar Jāni un Lieni Eicēniem. Abi jaunieši cieši saistīti ar darbu televīzijā. Pašlaik abi strādā Latvijas televīzijā ,un paši ir arī izveidojuši savu mikrouzņēmumu.

Tikšanās laikā brīvā atmosfērā skolēniem bija iespēja uzzināt gan par to, kā Liene nonākusi līdz žurnālistes profesijai, bet Jānis līdz operatora darbam. Lienei jau no skolas laika ir bijis skaidrs plāns kļūt par žurnālisti, bet Jānis vispirms ieguvis izglītību tūrisma jomā, abi mācījušies Vidzemes Augstskolā, zināšanas papildinājuši arī ārzemēs – Bredas Universitātē Nīderlandē – , pēc tam arī studijas maģistratūrā RISEBA.

Ļoti liela nozīme profesijas izvēlē ir bijusi tieši praksei, kuru ieguvuši dažādos uzņēmumos.

Prezentācijā bija iespēja ieskatīties arī raidījumu tapšanas gaitā, ko dara operators, kādi ir režisora asistenta pienākumi, kurus pēdējā laikā veic Liene. Grūti pat iedomāties, kā top studija, kurā tiek filmēti raidījumi vai reklāmas , reizēm pašiem nākas pat vairākas dienas apgleznot sienas, lai varētu nofilmēt nelielu sižetu. Pārsteigums bija arī tas, lai izveidotu reklāmu dažu sekunžu garumā , jāstrādā pat vairākas dienas, jo, kā uzsvēra Jānis un Liene, Latvijas televīzija nodrošina labāko kvalitāti.

Daļu skolēnu īpaši ieinteresēja jauniešu aizraušanās – ceļošana. Jānis un Liene pastāstīja par Jaunzēlandē pavadīto gadu, kur viņi nonāca programmas, kas paredz darba iespējas un arī laiku ceļošanai, ietvaros. Pārsteidzošas bija Jāņa fotogrāfijas , jo viens no viņa hobijiem ir tieši fotografēšana.

Galvenā atziņa, ko skolēni varēja gūt, ir tā, ka ļoti daudz var izdarīt , darot tieši praktiskas lietas, mācoties pašmācības ceļā, meklējot kontaktus ar interesantiem cilvēkiem. 

Aiva Žagariņa Valmieras 5.vidusskolas PKK

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *