Valmierā norisinās otrais jauniešu “Iedvesmas forums”

4. aprīlī Valmierā kafejnīcā “Jauna Saule” pulcējās jaunieši un dažādu nozaru eksperti, lai iepazītu un atklātu dažādo profesiju stāstus, diskutētu un neformālā atmosfērā pavadītu vakaru. 

Pieredzē dalījās viesmīlības eksperte Ieva Stīpniece no “Valmiermuižas alus ”,  kura atklāja jauniešiem savu pieredzi un iespaidus par studiju laikā gūto ārvalstu praksi, aicinot jauniešus izmantot augstskolu piedāvājumus, īpaši uzsverot Vidzemes Augstskolas lieliskās iespējas. Ieva ieteica jauniešiem nebaidīties no dažādu darbu veikšanas, galvenais gūt pieredzi, kontaktus un pilnveidoties pašiem. Ieva uzsvēra, ka mūsdienās ikvienam jaunietim ir jābūt proaktīvam, nedrīkst baidīties pašiem uzrunāt uzņēmējus vai  pieteikties un kļūt par brīvprātīgā darba veicējiem. Bet dzīvē pats svarīgākais – darīt dzīvē to, ko liek sirds. 

Savukārt, ledus meistars Siguldas bobsleja trasē, Mārtiņš Sausais iepazīstināja ar interesanto ledus meistara profesiju un ceļu, kāds ejams, lai Tevi varētu saukt par ledus meistaru. Klātesošos pārsteidza Mārtiņa dienas ritms un intensīvais režīms bobsleja sezonas laikā, kā arī amata darba specifika, kuru var apgūt tikai darba vietā, neatlaidīgi strādājot. Mārtiņš uzsvēra, ka,  esot labam speciālistam, ir iespēja kļūt novērtētam visā pasaulē, daloties ar neseno pieredzi  Olimpiskajās spēlēs Phjončhonā. Jauniešus īpaši uzrunāja Mārtiņa aizrautība un degsme par savu darbu,  kā arī viedoklis, ka neviens cits – ne mamma, ne tētis ne ome- nepateiks ko darīt nākotnē, tikai paša jaunieša uzdevums ir saprast un izvēlēties.

Jaunākais štata aktieris Latvijā Kārlis Arnolds Avots iedvesmoja foruma dalībniekus ar īpaši interesanto stāstījumu. Kā pieņemot dažādus izaicinājumus un pat izdarot negaidītas izvēles dzīvē, viņš ir nonācis aktiera studijās. Kārlis Arnolds uzsvēra, ka tikai ar neatlaidīgu spītību un spēcīgu raksturu vari nonākt pie izvēlētā mērķa, un uzsver, ka dzīvē ir jāsaprot “kuras dzīves kārtis ir vissvarīgākās”. 

Radošā uzņēmēja Kitija Role – uzņēmuma Zvēru dārzs izveidotāja atklāja, ka savā dzīvē strādājusi dažādos amatos – pat ļoti nopietnos un atbildīgos, bet tad, kad dzīvē bija brīdis, kad bija jāizvēlas, ko darīt tālāk, viņa nolēma sekot savai sirds balsij un savu hobiju pārvērst uzņēmējdarbībā. Kitija uzsvēra, ka ikviena viņas līdzšinējā dzīves pieredze ir bijusi būtiska viņas uzņēmuma izaugsmē un attīstībā.

Hokeja meistars Sandis Zolmanis iepazīstināja jauniešus ar profesionālā hokeja aizkulisēm, uzsverot, ka tikai paša apņēmība un darbs ir visu panākumu pamatā. Sandis uzsvēra arī mācību un mūžizglītības nepieciešamību, jo īpaši tad, ja esi sportists – profesionālais sports var būt aktuāls tikai uz noteiktu brīdi dzīvē. 

Garšu meistare, blogere un grāmatas “Kā mēs ēdam Latvijā” autore Karlīna Latsone klātesošos pārsteidza, jo atklāja, ka šobrīd studē farmāciju un studijas šogad tiks pabeigtas. Tomēr Karlīnas izvēlne būs palikt radošākās aktivitātēs. Karlīna savā stāstījumā uzsvēra, ka ne vienmēr darba rezultāts ir atalgojums – ir vēl citas tik pat svarīgas vērtības, kuras novērtēt naudas izteiksmē ir grūti. 

Šis bija jau otrais jauniešu forums, kurā tikai aicināts piedalīties ikviens jaunietis. Šogad forums pulcēja vairāk nekā sešdesmit jauniešus no dažādām skolām. 

Valmieras Attīstības aģentūra pateicas visiem foruma dalībniekiem, jo īpaši iedvesmu stāstu stāstniekiem. 

Galerija

 

Aktivitātes īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top