Valmierā norisinās biznesa forums “Māksla būt uzņēmējam”

5. aprīlī koncertzālē “Valmiera” notika biznesa forums “Māksla būt uzņēmējam”, kas pulcēja vairāk nekā divus simtus dalībnieku. Forums Valmierā notiek jau trešo reizi, šogad pulcējot gan radošas personības, gan biznesa praktiķus. Foruma veidotāji ir pārliecināti, ka uzņēmējdarbība ir radošs process, kurā nepieciešamas gan ļoti praktiskas zināšanas, gan arī spēja pielāgoties straujai tirgus mainībai. Tā kā forums notika Valmieras mākslas mēneša ietvaros, tad arī foruma programma tika veidota, lai uzņēmējdarbību kā procesu būtu iespēja iepazīt no dažādiem rakursiem.

Forumu atklāja Uģis Melders, aktīvā tūrisma centra “Ēži’’ radošais direktors, kurš klātesošajiem lika no dotajiem Lego materiāliem izveidot savu “pīlīti”, kā rezultātā sanāca gandrīz divsimt dažādu tēlu. Lai arī pīlīšu veidošana atšķiras no svarīgu biznesa lēmumu pieņemšanas, tomēr secinājums ir viens – vienas pareizās pieejas nav, katrs meklē un atrod savu biznesa formulu, savus instrumentus un darba metodes.

Arvien vairāk sabiedrībā tiek diskutēts par paaudžu maiņu un uzņēmēju nespēju pielāgoties jaunajiem darbiniekiem un viņu “savādajām” prasībām, bet kā apliecināja foruma lektors Ernests Gabrāns (Kā būvēt ilgtermiņa attiecības ar Milenials paaudzes darbiniekiem) – nekādas ķīmijas šajā procesā nav, ir tikai jāveido konstruktīvs dialogs ar mileniāļiem. Mileniāļi būs tie, kas spēs mainīt gan uzņēmuma attīstības gaitu, gan veicināt tā izaugsmi. Tomēr veiksmīgas abpusējas sinerģijas veidošanai darba devējiem ir jākļūst elastīgākiem domāšanā, plānošanā prasmē rast kompromisus starp jauno personību vēlmi strādāt brīvākā un pielāgotākā darba režīmā.

Savukārt, Ingemārs Vekteris (Kā noķert klientu) apliecināja, ka mediju attīstība šobrīd norit ļoti strauji, un spēt ieraudzīt un atklāt savu komunikācijas kanālu un uzrunāt konkrētu mērķauditoriju ir ne tikai prasme, bet māksla – pētīt, analizēt un pieņemt lēmumus.

Viena no radošākajām foruma dalībniecēm Gunita Kulikovska (Ko nozīmē draudzēties ar startup) atklāja, ka startup būtiskākās īpašības ir – elastīgums, ātrums, iesaiste kā arī spēja nebaidīties kļūdīties. Gunita uzsvēra nepieciešamību pēc lokālas savstarpējas sadarbības uzņēmumiem: “Globālas ambīcijas kļūst par realitāti caur lokālām zināšanām”.

Viens no novērtētākajiem stāstiem šajā forumā bija priestera Ronalda Melkera vēstījums (Vērtībās balstīta uzņēmējdarbība) par vērtībās balstītu dzīvi, uzņēmējdarbību un savstarpējo saskarsmi. Tikai katrs pats sev varēja uzdot šo būtisko jautājumu – kas ir manas vērtības, kā es par tām rūpējos, cienu un attīstu.

Savukārt, Ģirts Rungainis (Pārsteigums vai likumsakarība) klātesošos informēja par kriptovalūtu attīstības dinamiku un finanšu sektora pašreizējiem izaicinājumiem. Klātesošajiem aktuāls jautājums Rungainim bija par  turpmāko Latvijas banku un investīciju vides attīstības tendencēm.

Par to, ko ņemt vērā apgūstot jaunus eksporta tirgus, informēja Krista Pētersone (Kā konkurēt eksporta tirgos, kad neesi lētākais). Kristas atziņa: “Fokuss. Zini savu nišu un esi izcils tajā, ko dari”.

Ja Ingemārs Vekteris parādīja ceļu, kur meklēt savu potenciālo mērķauditoriju, tad Vilhelms Meisters (Jēgpilna digitālā komunikācija – kā būt pamanāmiem internetā) deva praktiskus padomus, ko darīt un nedarīt tad, kad šie ceļi atrasti. Vilhelms uzvēra, ka reizēm pārprasta vēlme ir būt visur. Viņa ieteikums bija definēt sociālo tīklu komunikācijas mērķus, vēstījumu un mērķauditoriju, kā arī definēt noteiktu komunikācijas valodu.

Par iespējām radošajiem uzņēmējiem informēja Kultūras ministrijas pārstāvis Andrejs Lukins (Radošā Eiropa). Savukārt, Mārtiņš Zemītis (Eiropas nauda Latvijā 2020+) iepazīstināja ar aktualitātēm un plāniem par Eiropas fondu atbalstu pēc 2020. gada.

Ja neizdevās būt klātienē vai ir vēlme vēlreiz atgriezties un noskatīties kādu no foruma prezentācijām, tad to var izdarīt mājas lapā: www.makslabutuznemejam.lv. Minētajā mājas lapā pieejamas arī visas foruma lektoru prezentācijas.

Forumu organizatori – Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un “Europe Direct” informācijas centru Valmierā, saka lielu paldies foruma lektoriem un foruma apmeklētājiem. Tiekamies nākošajā gadā!

#investEU

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”19″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top