Valmieras “Tehno Prātnieks” būvēs Marsa bāzes staciju

2020.gada 1.oktobrī, 8 komandas no 6 Valmieras skolām uzsāka aizraujošu ceļojumu uz Marsu. Konkursa “Tehno prātnieks” atklāšanas pasākumā komandas satikās, izveidoja savu identitāti un uzzināja konkursa uzdevuma stāstu.

Skolēniem bija iespēja redzēt īstu raķeti un dzirdēt aizraujošu pieredzes stāstu no ZINOO komandas un misijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” vadītāja Paula Irbina. Noslēgumā dalībnieki piedalījās dažādos eksperimentos FIZMIX šovā.

Konkursa “Tehno Prātnieks” misijas uzdevumu komandām ir jāveic līdz 12. novembrim, izmantojot saņemto resursu kasti, kā arī iespēju konsultēties ar komandu mentoru no ZINOO, Robertu Zemnieku. No saņemtajiem materiāliem komandām ir jāizveido fizisks Marsa bāzes makets, kurā cilvēki var dzīvot, kad aizlidos uz Marsa. 

Marsa bāzes stacijas projektēs:

  • Valmieras Viestura vidusskola – 2 komandas
  • Valmieras Valsts Ģimnāzija – 1 komanda
  • Valmieras 2.vidusskola – 2 komandas
  • Valmieras 5.vidusskola – 1 komanda
  • Valmieras Tehnikums – 1 komanda
  • Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola – 1 komanda

Projekts vērsts uz to, lai jauniešos radītu un nostiprinātu interesi par dabaszinātņu, tehnoloģiju un matemātikas, jeb STEM nozaru perspektīvām. Parādītu šo nozaru daudzveidību, sniegtās iespējas un  rosinātu uz augstiem mērķiem un drosmīgiem risinājumiem. 

9.oktobrī komandas apmeklēja koprades darbnīcu DARE, iepazinās ar tajā esošajām iekārtām, piedalījās sietspiedes darbnīcā, kurā tapa konkursa komandas T-krekli,   kā arī ieskatījās Tehnobusa pasaulē.

Jaunatnes iniciatīvu projektu – Konkursu “Tehno Prātnieks” Valmieras attīstības aģentūra īsteno PUMPURS programmas ietvaros sadarbībā ar ZINOO projektu vadītājiem, SIA “Eži”, “Fizmix”, “Tehnobuss” un mācību iestādēm. Projekta dalībnieki ir 9. – 12. klašu Valmieras skolu audzēkņi.

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top