Valmieras novada godalgotie uzņēmumi nominācijā “Mežsaimnieks”.

Jau par tradīciju kļuvusi apbalvojuma “Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā” pasniegšana, godinot uzņēmumus, kas ar savu darbu devuši nozīmīgu ieguldījumu Valmieras novada attīstībā un uzrādījuši labus uzņēmējdarbības rezultātus. Aizvadītā gada novembrī uzņēmumi tika sumināti svinīgā apbalvošanas ceremonijā. 14 nomināciju uzvarētāji saņēma īpašu mākslinieka veidotu un Valmieras novadā izgatavotu balvu, un vēl divi uzņēmumi katrā nominācijā (izņemot gada uzņēmuma kategorijā) saņēma goda rakstu.

Par 2023. gada Valmieras novada veiksmīgāko mežsaimnieku tika atzīts SIA “Vecpurmatuļi”.

Vectēva nodotais mantojums, vērtības un atbildība, to saglabājot un attīstot, ļāvis šim uzņēmumam būt vienam no veiksmīgākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Valmieras novadā. Uzņēmums nodarbojas ar mežsaimniecību, meža īpašumu, cirsmu un kokmateriālu iepirkšanu. Gada laikā tiek izstrādāti 70 tūkstoši kubikmetru koksnes. Uzņēmums lepojas ar FSC sertifikātu, kas nodrošina, ka produkcijas izcelsme ir labi apsaimniekoti meži, kas sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus – meži tiek apsaimniekoti atbildīgi.

Uldis Zolmanis, SIA “Vecpurmatuļi” valdes priekšsēdētājs: “Uzņēmums darbojas jau teju ceturtdaļgadsimtu, tā panākumu atslēga – darbinieki, no kuriem lielākā daļa šeit strādā jau 15 līdz 20 gadus. Pagājušo finanšu gadu esam noslēguši ar 100 procentu apgrozījuma pieaugumu un uzņēmuma attīstībā esam ieguldījuši ap 700 tūkstošu eiro jaunas tehnikas iegādei un teritorijas labiekārtošanai. Klienti mums uzticas, un lielākā daļa sadarbību ir ilggadējas. Bez uzticamiem mežu īpašniekiem šādus rādītājus mēs nebūtu sasnieguši. Novēlu uzņēmējiem pildīt dotos solījumus un tā būs atslēga veiksmīgai uzņēmējdarbībai!”

Goda rakstus šajā nominācijā “Gada mežsaimnieks” saņēma SIA “BONO” un SIA “Meža enerģija”.

SIA “Bono” SIA “Bono” 10 gadu laikā ir izaudzis par vienu no vadošajiem mežsaimniecības un ražošanas uzņēmumiem Latvijā. “Bono” grupas uzņēmumi  ir izveidojuši biznesa modeli “no stāda līdz mājai”, kas rada augstāku pievienoto vērtību šim svarīgajam dabas resursam. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. Uzņēmums tiecas izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos.

SIA “Meža enerģija” ir daudzprofilu mežsaimniecības uzņēmums, kas pamatā nodarbojas ar enerģētiskās šķeldas ražošanu un tās eksportu, nodrošinot ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu un mežizstrādi visā Latvijā. Uzņēmuma vēsture aizsākusies jau pirms 40 gadiem kā ģimenes uzņēmums aiz mīlestības pret mežu, to kopšanas un patiesās vērtības nodrošināšanu. Uzņēmuma misija ir veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, godprātīgi attiecoties pret saviem piegādātājiem, pakalpojumu sniedzējiem, sadarbības partneriem un dabu.

Valmieras novada Gada balva uzņēmējdarbībā.

Nominācija Mežsaimnieks.
Foto – “Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā 2023” nominācijas “Gada mežsaimnieks” apbalvojumu saņēmēji (foto Klāvs Vasiļevskis)

Justīne Skrastiņa
Valmieras Attīstības aģentūra

Scroll to Top