Uzņēmējdarbības atbalsta programmas “ZĪLE” pieredzes stāsts – SIA “Hydrosprout”.

Vidzemes inovāciju programmas studentiem laikā radītais un reģistrētais SIA “Hydrosprout” ir automatizētu, kompaktu un modulāru hidroponisku sistēmu veidotāji. Ar uzņēmējdarbības programmas “ZĪLE 2023” atbalstu, SIA “Hydrosprout” guva iespēju paplašināt produktu klāstu, izstrādājot vertikālu hidroponisku sistēmu, un ieguva uzņēmuma atpazīstamību gan Valmieras novadā, gan citviet Latvijā.

Par biznesa ideju stāsta Harijs Liepiņš, “SIA Hydrosprout” dibinātājs: ”Man vienmēr ir patikušas tehnoloģijas un to izpēte. Pie biznesa idejas nonācu brīdī, kad izlasīju rakstu par hidroponiku, un vēlāk onkulis savā siltumnīcā bija izveidojis līdzīgu sistēmu. Motivācija, strādājot pie idejas, bija vēlme izveidot, ko pilnībā autonomu.” Par to, kas ir bijis vieglākais un grūtākais uzsākot komercdarbību, Harijs stāsta: “Visgrūtākais, manuprāt, biznesa uzsākšanā ir konkrētu mērķu formulēšana un nospraušana, bet visvieglākais, ir uzņēmuma reģistrācijā Uzņēmumu reģistrā.”

Atbalsta programmas “ZĪLE” projekta īstenošanas laikā uzņēmumam bija iespēja izveidot vertikāli stāvošu hidroponikas sistēmu, kas ļauj augus izvietot stāvos – vienu virs otra, kas aizņem mazāk vietas. Biznesam turpinot veiksmīgi attīstīties, uzņēmums cer radīt jaunas darba vietas vakancēm 3D printeru operators/dizaineris un metāla apstrādes speciālists. Harijs iedrošina atbalsta programmā “ZĪLE” startēt arī citiem: ”Noteikti ieteiktu nebaidīties un piedalīties, jo “ZĪLE” komanda ir ļoti pretimnākošā un palīdzēs ar jebkuru jautājumu un risinās visas radušās problēmas.”

Uzņēmējdarbības atbalsta programmu “ZĪLE” finansē Valmieras novada pašvaldība. Programmu īsteno un administrē Valmieras Attīstības aģentūra.

Hidroponiskā sistēma (foto no uzņēmuma arhīva)

Alise Vērse
Valmieras Attīstības aģentūra

Scroll to Top