Uzņēmēji atzinīgi novērtē jauniešu izstrādātās inovācijas – biznesa idejas un risinājumus uzņēmumu izaicinājumiem

21. aprīlī Valmieras tehnikumā norisinājās DEMO diena jeb projekta Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPs 2. cikla noslēguma pasākums, kur kopumā 59 studējošie prezentēja piecu mēnešu laikā izstrādātos inovatīvos risinājumus.

Aizvadītajā nedēļā noslēdzās otrais projekta  posms, kā ietvaros 16 komandas risināja dažādu Latvijas uzņēmumu dotos izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. Liels lepnums ir par divām komandām, kas 2. cikla laikā jau paguvušas dibināt savus uzņēmumus. DEMO dienas gaitā gan pasākumā klātesošajiem, gan tiešraides skatītājiem bija iespēja iepazīties ar VIPs dalībnieku darba rezultātiem: taksometru izsaukšanas rīku Vidzemes reģionam “DASH” un jauniešu ieteikumiem, SIA “Rīgas brīvostas” dekarbonizācijas iespējām. Kā arī sadarbībā ar SIA “ZAAO” veikto pētījumu “Atkritumu apsaimniekošanas institucionālā modeļa optimizēšana”. Kā atklāj Inga Kovala-Sēne SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja: “Dotais izaicinājums ir ļoti sarežģīts un priecājamies, ka jaunieši nenobijās un paveica tik ievērojamu darbu! Esam gandarīti par sadarbību un saredzam, ka piedāvātos risinājumus noteikti iekļausim reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra plānā pie kā šobrīd aktīvi strādājam.”.

Studējošo komandas iepazīstināja ar priekšlikumiem, kā pārtikas ražošanas sektoram piesaistīt un noturēt jauniešus kā darbiniekus, kā labāk integrēt TV saturu sociālajos medijos. Tāpat jaunieši strādājuši pie inovācijām par dabai draudzīgāku iepirkšanās paradumu popularizēšanu un SIA “Vidzemes slimnīcas” ginekoloģijas nodaļai radīta mārketinga stratēģiju – “Piedzimt Vidzemes slimnīcā!”. Atra Kupriša, SIA “Vidzemes slimnīca” galvenā māsa, uzteic jauniešu drosmi un zinātkāri, kā arī profesionālo attieksmi pret darbu! Uzņēmuma pārstāve atklāj, ka projektā aizsākta veiksmīga sadarbība un izaicinājuma devējs gatavs ieviest komandas veidoto komunikācijas stratēģiju ar tajā iekļautajām aktivitātēm.

Klātienē varēja aplūkot izstrādātos produktu prototipus – mini koģenerācijas staciju, hidroponikas sistēmu, plānotāju – konstruktoru, liofilizētu dārzeņu un augļu pulverīšus mazuļiem un daudz ko citu. Protams, uzzināt vairāk arī par programmu un nesen kā izveidoto sadarbības platformu Vidzemes Augstskolas Ideju banka.

VIPs mums dod izcilu iespēju attīstīt savas zināšanas ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Augstās prasības motivē mūs strādāt profesionāli ar uzsvaru uz kvalitāti. Iegūtā pieredze, sagatavo mūs profesionālajai karjerai.”, atklāj komandas “27CLUB” pārstāvis un Valmieras tehnikuma audzēknis, kurš kopā ar komandas biedriem projektā jau strādājis pie divu inovāciju izveides uzņēmumu dotajiem izaicinājumiem.

Projekta VIPs trešo jeb noslēdzošo posmu plānots uzsākt jau maija sākumā! Ikviens interesents par pieteikšanos dalībai programmā aicināts sazināties ar VIPs komunikācijas speciālisti Līgu Vilcāni (vips@va.lv, t 26943434) un sekot jaunumiem programmas sociālo mediju kontos.

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009  

Informāciju sagatavoja:

Līga Vilcāne
VIPs komunikācijas speciāliste
liga.vilcane@valmierasnovads.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top