Ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumu nozares apskats

Valmieras novadā pieejams plašs ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumu klāsts. Savai gaumei atbilstošu piedāvājumu restorānos un kafejnīcās atradīs jebkurš interesents. Viesnīcas un viesu nami rūpējas par viesu izmitināšanu, sniedzot iespēju uzkavēties un izbaudīt novadu sniegtās iespējas ilgāku laiku.

Nozares uzņēmumi nodrošina ar darba vietām vairāk nekā 480 Valmieras novada un Vidzemes iedzīvotāju. 2021. gadā šo uzņēmumu apgrozījums ir pārsniedzis 9 miljonus eiro, kas valsts budžetā ienesis nodokļus 1,77 miljonu eiro apmērā

SIA “Kantīne B”

SIA “Kantīne B” valdes priekšsēdētāja Iveta Boša saņemot “Valmieras novada gada balvu uzņēmējdarbībā 2022” nominācijā “Gada pakalpojuma sniedzējs” (foto Klāvs Vasiļevskis)

Ģimenes uzņēmums, kas darbību sācis divu cilvēku tandēmā jau teju pirms 30 gadiem, ir izveidojies par 90 cilvēku komandu un veiksmīgi darbojas vairākos segmentos. SIA “Kantīne B” ir viens no lielākajiem ēdināšanas uzņēmumiem Vidzemē. Viens no darbības virzieniem ir skolu ēdināšanas tīkls. Tiek gatavotas veselīgas maltītes, piedāvājot bērniem arī mūsdienīgus ēdienus. Viena no lielākajām struktūrvienībām ir kafejnīca “Bastions”, kur iecienīta un godā celta ir latviskā virtuve un kulinārais mantojums. Pirms dažiem gadiem izveidota “Piena kombināta ēdnīca”, ko iecienījuši daudzi pusdienotāji. Moderna, mūsdienīga, bet tradīcijām bagāta ir restorāna “Rātes vārti” virtuve. Ēdienkartei raksturīga sezonalitāte ar uzsvaru uz vietējiem produktiem, kas vēl vairāk ļauj iepazīt novada bagātās garšu nianses. Šī pavasara jaunums – konditoreja, kas sniegs iespēju nobaudīt gardus kruasānus un smalkmaizītes.

SIA “Kantīne B” valdes priekšsēdētāja Iveta Boša: “Lielākais uzņēmuma lepnums ir mūsu zelta fonds – ilgtermiņa darbinieki. Protams, arī tas, ka esam valmierieši – tas dara mūs lepnus! Mēs aicinām piedzīvot un izgaršot Valmieru!”

“Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2022” ietvaros uzņēmums apbalvots nominācijā “Gada pakalpojuma sniedzējs”.

SIA “Valmiermuižas pils”**

SIA “Valmiermuižas pils”** (foto no uzņēmuma arhīva)

Valmiermuižas alus virtuves klētī tiek gaidīti ciemos amata alus baudītāji un mūsdienu Latvijas virtuves cienītāji. Valmiermuižas alus virtuves stūrakmens ir viss, ko dāvā Latvijas zeme – vietējs un sezonāls. Tiek klāti galdi svinībām un piedāvātas ekskursijas alus darītavā. Šogad terases atklāšana plānota 12. un 13. maijā festivāla “Kino pedālis” laikā, bet 15. jūlijā norisināsies starptautiskais Valmiermuižas mūsdienu etnomūzikas festivāls.

Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks: “Mans mērķis ir nemainīgs jau 14 gadus – atgriezt alu uz svētku galda, brūvējot arvien bagātākas alus garšas, veidojot alus baudīšanas kultūru Latvijā un attīstot alus gardēžu tūrismu Valmiermuižā. Ciemos gaidām alus baudītājus ne vien mūsu tirgotavā un alus virtuvē līdzās alus darītavai Valmiermuižā, bet arī divās Valmiermuižas alus vēstniecībās Rīgā un jaunatvērtajā Tallinā.”

SIA “Hotel Wolmar”

SIA “Hotel Wolmar” (foto no uzņēmuma arhīva)

SIA “Hotel Wolmar” darbojās kopš 2000. gada, šogad svinot 23 gadu jubileju. Viesnīcas “Wolmar” nosaukums dots par godu Valmieras vēsturiskajam nosaukumam. Uzņēmums piedāvā 30 viesnīcas istabas ar 56 gultasvietām, restorāna pakalpojumus, semināru un banketu apkalpošanu, atpūtas kompleksu ar tvaika pirti un SPA baseinu, kā arī skaistumkopšanas salona pakalpojumus. Vasaras mēnešos viesiem ir iespēja baudīt dārza terases burvīgo atmosfēru viesnīcas iekšpagalmā. Uzņēmumā vidēji tiek nodarbināti 33 darbinieki. 2022. gadā viesnīcā tika apkalpoti 8873 nakšņotāji.

SIA “Hotel Wolmar” direktore Liāna Dance: “Lepojamies, ka esam vietējie Valmieras uzņēmēji un varam dot savu artavu pilsētas attīstībā. Šogad turpināsim priecēt viesus ar saviem pakalpojumiem, kā arī strādāt pie uzņēmuma energoefektivitātes pasākumiem. Gaidīsim ciemos!”

SIA “Ahh-meat”

SIA “Ahh-meat” vadītāji Laila Vaskāne-Buluta un Ahmet Bulut saņemot “Valmieras novada gada balvu uzņēmējdarbībā 2022” goda rakstu nominācijā “Jaunuzņēmums” (foto Klāvs Vasiļevskis)

Kafejnīca atvērta pirms 2,5 gadiem un strauji kļuvusi par valmieriešu iecienītu vietu, kas piedāvā iepazīt turku kultūru un izbaudīt eksotiskākas garšas.

SIA “Ahh-meat” valdes priekšēdētājs Ahmet Bulut: “Kafejnīcas darbības laikā esam sastapušies ar tik daudz pozitīvisma un atbalsta, par ko jāpasakās mūsu brīnišķīgajiem klientiem. Drīzumā atvērsim terasi, lai varam cilvēkus iepriecināt ar ēdienu svaigā gaisā. Aprīļa beigās plānojam ieviest ko nebijušu Valmierā un pat Latvijā – unikālu Čag kebabu, kas tiks cepts izmantojot alkšņa malku. Esam lepni par sasniegtajiem panākumiem un sakām lielu paldies visiem, kas atbalstīja un bija blakus! Turpināsim pārsteigt Valmieru ar lieliskiem kebabiem, unikāliem grila ēdieniem un jaunumiem.”

“Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2022” ietvaros uzņēmums ieguvis goda rakstu nominācijā “Gada jaunuzņēmums”.

SIA “Formentera”

SIA “Formentera” (foto no uzņēmuma arhīva)

Valmieriešu un pilsētas viesu iemīļota vieta, kur baudīt maltīti, ir ātrās ēdināšanas restorāns “Rimants”. Ģimenes ēdināšanas uzņēmums, kas priecē valmieriešus un pilsētas viesus jau vairāk nekā 26 gadus. Katru darba dienu piedāvājumā ir ļoti plašs ēdienu klāsts. Ko atbilstošu un tīkamu katrai ēdienreizei atradīs jebkurš apmeklētājs. Uzņēmums nodrošina iespēju pasūtīt gardu mielastu svētku galdam, kā arī izbaudīt dažādus konditorijas izstrādājumus. Ikdienas ēdienkartē iekļauts daudzveidīgs grillētu gaļas un dārzeņu ēdienu piedāvājums, kas tiek pasniegts visa gada garumā. Siltajos gada mēnešos apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja baudīt maltīti āra terasē, tā padarot pusdienošanu vēl patīkamāku.

Justīne Skrastiņa, Anete Todu
Valmieras Attīstības aģentūra

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top