Informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozares apskats

Valmieras novadā darbojas informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozares uzņēmumi, kas savu darbību veic gan Eiropas, gan pasaules mērogā, izstrādājot unikālus digitālus produktus un pakalpojumus. Novads var lepoties ar reģionālo televīziju un radio.

Nozares uzņēmumi nodrošina ar darba vietām 300 Valmieras novada un Vidzemes iedzīvotāju. 2021. gadā šo uzņēmumu apgrozījums ir pārsniedzis 12 miljonus eiro, kas valsts budžetā ienesis nodokļus 2,9 miljonu eiro apmērā.

SIA “Wunder Latvia”

SIA “Wunder Latvia” pārstāves Ilze Zariņa un Zane Ābelīte saņemot “Valmieras novada gada balvu uzņēmējdarbībā 2022” nominācijā “Gada ilgtspēja” (foto Klāvs Vasiļevskis)

SIA “Wunder Latvia” dibināts 2010. gadā Valmierā un šobrīd ir daļa no starptautiska uzņēmuma “Wunder”, kas izstrādā dažādus uz atvērtā koda tehnoloģijām balstītus web risinājumus. Birojos Valmierā un Rīgā strādā 34 darbinieki, un vairāk nekā 90% pakalpojumu tiek sniegti Somijas tirgum. Uzņēmums ir viens no pirmajiem Latvijā, kas risinājumu izstrādē izmanto “Agile” un “Scrum” projektu vadības pieeju un kopš dibināšanas dienas piedāvā darbiniekiem  elastīga un attālināta darba iespējas.

Ilze Zariņa, “Wunder” vēstnese Latvijā: “Uzņēmuma kultūra, iekšējā vide un darbinieku labbūtība vienmēr ir bijusi viena no “Wunder” prioritātēm. Lepojos ar mūsu komandu un daudzajām iniciatīvām, ko kopā esam ieviesuši. Nupat esam saņēmuši arī Sabiedrības integrācijas fonda “Goda darba devēja” apbalvojumu, kas ir lielisks pierādījums, ka mūsu vērtības dzīvo ne tikai vārdos, bet arī darbos. Šī gada prioritātes ir iekšējo procesu pilnveidošana ar mērķi nodrošināt vienlīdzīgu darba dzīves pieredzi visās “Wunder” darbības valstīs, tādējādi stiprinot darbinieku apmierinātību, lojalitāti un labbūtību.”

“Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2022” ietvaros uzņēmums apbalvots nominācijā “Gada ilgtspēja”.

SIA ‘’Adaptive Media’' un SIA “AM ADS”

SIA “Adaptive Media” un SIA “AM ADS” vadītāji Nauris Skride, Kaspars Kripēns, Artūrs Lācis (foto no uzņēmuma arhīva)

SIA “Adaptive Media” un SIA “AM ADS” ir digitālā mārketinga uzņēmumi, kas tika dibināti Valmierā 2014. gadā. Uzņēmumi darbojas globāli, izstrādājot produktu salīdzināšanas mājaslapas vairāk nekā 30 dažādos tirgos. Darbinieku lokā ir speciālisti no Valmieras novada, Latvijas un ārzemēm. Uzņēmumu komanda izvērtē un testē produktus, lai palīdzētu saviem apmeklētājiem atrast katra vajadzībām piemērotāko preci. Kopumā uzņēmumu projektiem ik mēnesi ir vairāk nekā 1,6 miljons lasītāju.

Nauris Skride, uzņēmumu vadītājs: “Iepriekšējo gadu laikā esam nostiprinājuši sadarbību ar dažādiem Eiropas un Āzijas mazumtirdzniecības tīkliem. Šogad paralēli projektu attīstībai Dienvidamerikā fokusēsimies uz jaunu biznesa virzienu izpēti. Tāpat, sekojot līdzi straujajai IT nozares attīstībai, investēsim dažādu procesu automatizācijai un efektivitātes uzlabošanai.”

SIA “Re MEDIA”

SIA “Re MEDIA” (foto no uzņēmuma arhīva)

Uzņēmums plašākai auditorijai pazīstams kā ReTV kanāls, kas ir vienīgais nacionālais televīzijas kanāls, kas darbojas un raida ārpus Rīgas – tā bāzes vieta ir Valmiera. Uzņēmums aktīvi strādā pie tā, lai kļūtu par primāro avotu reģionālo ziņu segmentā, aptverot ziņas no visiem Latvijas novadiem. Kanāla ikmēneša sasniegtā auditorija ir 700 000 skatītāju.

Elīna Leimane, ReTV kanāla vadītāja: “ReTV kanāla komanda dokumentē šī brīža vēsturi. Mūsu mērķis ir radīt kvalitatīvu, pārdomātu un vērtīgu saturu, atspoguļojot Latvijas novados aktuālo un svarīgo – cilvēkstāstus, nozīmīgas vietas un notikumus. Vēlamies ne tikai izklaidēt skatītājus, bet arī sniegt iespēju izzināt un iepazīt Valmieras novadā un Latvijā notiekošo, to atspoguļojot gan ikdienas ziņu sižetos, gan mūsu veidotajos raidījumos, kas paredzēti dažāda vecuma un interešu mērķauditorijai.” 

SIA “IntelliTech”

SIA “IntelliTech” (foto no uzņēmuma arhīva)

SIA “IntelliTech” ievieš resursu vadības procesus uzņēmumos. Šie digitālie risinājumi ļauj optimizēt uzņēmumu darbību un uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti. Izstrādātos digitālos risinājumus izmanto kūdras ražošanā, mazumtirdzniecības tīklos, sabiedrisko pakalpojumu, kuģošanas un citās nozarēs.

Jānis Kurts, SIA “IntelliTech” vadītājs: “Mēs iepazīstam savu klientu darbības modeli, dokumentu un informācijas plūsmas specifiku. Balstoties uz to, radām uzņēmumiem mobilās lietotnes, kas ļauj darbiniekiem operatīvi un reāllaikā savstarpēji komunicēt, uzņēmuma un darbu vadītājiem ērti uzskaitīt paveiktos darbus, digitalizēt dokumentus un netērēt laiku dokumentu ievadīšanai datorā ar roku. Šo risinājumu izmanto SIA “Klasmann-Deilmann Latvia”, SIA “LVR Flote”, SIA “Pindstrup Latvia”, SIA “Compaqpeat”, SIA “Valmieras namsaimnieks” un citi lieli un mazi Latvijas uzņēmumi.”

SIA “Beetroot Lab”

SIA “Beetroot Lab” (foto no uzņēmuma arhīva)

Uzņēmums specializējies mobilo spēļu izstrādē. Tā mērķis ir nodrošināt augstākās kvalitātes spēļu pieredzi, ieviešot inovatīvus risinājumus un satriecošus vizuālos attēlus. SIA “Beetroot Lab” izstrādājis stratēģisko spēli “Dystopia: Contest of Heroes”, kas ieguvusi plašu atpazīstamību un sasniegumus visā pasaulē, kļūstot par Latvijas mobilo lietotņu izstrādātāju veiksmes stāstu. Uzņēmumam izdevies piesaistīt vienu no populārākajiem sportistiem pasaulē Konoru Makgregoru – jaukto cīņas mākslas meistaru, vairākkārtēju UFČ čempionu. Viņš kļuvis par stratēģiskās spēles “Dystopia: Contest of Heroes” varoni, reklāmas seju un partneri. Uzņēmums turpina darbu pie jauniem projektiem, lai, pielietojot iegūtās zināšanas un pieredzi, radītu jaunas mobilās spēles.

Justīne Skrastiņa, Anete Todu
Valmieras Attīstības aģentūra

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *