Skolēnu gūst iemaņas robotikā

Mūsdienīga vide vairs nav iedomājama bez robotizētiem „ palīgspēkiem” – pašgājēji zāles pļāvēji, putekļu sūcēji u.c. ierīces ir ienākušas mūsu ikdienā. Bet kā tas strādā?
14. maijā Burtnieku novada 5.-7.klašu skolēniem bija iespēja uzbūvēt un uzprogrammēt savu pirmo robotu mūžā. Projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros nodarbības robotikā un programmēšanas pamatos vadīja „ Alfa Robot” pārstāvji. Skolēni guva pirmās iemaņas, kuras ir ikdiena programmētājiem, kā arī dažādu jomu inženieriem.

Skolēni, lasot shēmas un instrukcijas, radīja un programmēja robotus, kuri devās ne tikai tiem paredzētajos virzienos, bet arī izdeva arī dažādas skaņas un gaismas signālus.

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka tā esot lieliska pieredze, ka noteikti kaut ko tādu gribētu darīt atkal un jau daudz sarežģītāk.
Pasākums skolēniem norisinājās ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

Kristīne Goba
Pedagogs karjeras konsultants Burtnieku novada pamatskolās

Aktivitātes tiek veiktas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *