Pieejams projekta ārvalstu eksperta pirmais žurnāls un pirmais raksts

Projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros piesaistītais ārējais eksperts no Itālijas Fabio Sgaralji (Fabio Sgaragli) sagatavojis pirmo ziņojumu par projekta progresu un galvenajām atziņām tā ieviešanā. Eksperta žurnāls angļu valodā kā PDF dokuments pieejams projekta kopējā mājas lapā (https://www.uia-initiative.eu/sites/default/files/2020-03/Venstpisl_NextGen_Journal_0.pdf). Eksperts sagatavojis arī plašāku rakstu, kas veltīts jaunatklātajai Valmieras koprades darbnīcai “DARE” un Valmieras tehnikuma metālapstrādes laboratorijai (https://www.uia-initiative.eu/en/news/nextgen-microcities-opens-dare-makerspace-creative-ideas-and-new-opportunities).  

“Pilsētu inovatīvās darbības” ir unikāla Eiropas Savienības iniciatīva, kas nodrošina urbānās teritorijas visā Eiropā ar resursiem, lai ieviestu un testētu jaunus un nepārbaudītus risinājumus dažādu problēmu un izaicinājumu, ar kuriem saskaras Eiropas pilsētas, pārvarēšanai. Šī mērķa realizēšanai  un ilgtspējīgas pilsētu attīstības veicināšanai 2014-2020 plānošanas periodā “Pilsētu inovatīvās darbības” iniciatīvas budžets ir 372 miljoni eiro, ko nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Viens no iniciatīvas priekšrocībām ir īpaša ārējā eksperta piesaiste. Eksperts projekta ietvaros veiks trīs lomas. Pirmkārt, eksperts sniegs padomu un vērtīgas norādes. Stratēģiskā līmenī eksperts nodrošinās ar padomu par projekta būtību un inovatīvajiem risinājumiem, īpašu vērību veltot projekta fokusam, mērķiem, paredzamajiem īstermiņa un ilgtermiņa rezultātiem, kā arī mērķa grupām, kas ir rezultātu saņēmēji un lietotāji. Operacionālā jeb darbības līmenī eksperts sniegs pašvaldībām savu redzējumu par galvenajiem soļiem un izaicinājumiem, ieviešot inovatīvos risinājumus un sasniedzot rezultātus.

Otrkārt, eksperta loma būs palīdzēt izstrādāt dokumentāciju un gala ziņojumus, kas fiksēs iegūtās zināšanas un sasniegtos rezultātus. Tas kalpos par pamatu gūto atziņu un labo prakšu piemēru izplatīšanai plašākai auditorijai, īpaši citām mazajām pilsētām Eiropā.

Treškārt, piesaistītais ārējais eksperts palīdzēs ar padomu iegūto zināšanu un sasniegto projekta rezultātu izplatīšanā. Eksperts sniegs savu redzējumu, kā visefektīvāk izplatīt rezultātus, kādus esošus mehānismus un kanālus izmantot un kā nodrošināt, ka radītās zināšanas ir patiešām pieejamas un pārnesamas uz citām pilsētām Eiropā.

 

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

 

Vairāk informācijas:

Laura Čodere
Ventspils pilsētas dome
E-pasts: laura.codre@ventspils.lv
Tālrunis: 29905509

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *