Ventpils un Valmieras koprades darbnīcām izstrādāti ekonomiskās ilgtspējas modeļi

Atsaucoties uz 2017. gada ziņojumu par kopradīšanas kustību Eiropas Savienībā, koprades darbnīcu ekonomiskā ilgtspēja Eiropas Savienībā lielākoties ir atkarīga no finansiālā nodrošinājuma. 72% Eiropas Savienības koprades darbnīcu, par kurām pieejami dati, galvenais ieņēmumu avots ir lietotāju veiktās ikmēneša dalības maksa. Šāds modelis ir piemērots blīvi apdzīvotām vietām un lielām pilsētām. Tādām Eiropas mazajām pilsētām kā Ventspils un Valmiera jāmeklē inovācijas un jauni risinājumi, lai nodrošinātu koprades darbnīcu ilgtspēju vietās ar nelielu iedzīvotāju skaitu.

Ekonomiskā ilgtspēja ir daudz sarežģītāks fenomens, kas skar ne tikai finanšu resursu jautājumu un faktorus, bet arī cilvēkresursus, organizācijas uzbūvi, vadību un organizatoriskos jautājums, kā arī sociālo un politisko vidi. Ņemot vērā ekonomiskās ilgtspējas plašākas izpratnes pieeju, globālās tendences un abu pilsētu situāciju, tika izstrādāti Ventspils un Valmieras koprades darbnīcu ekonomiskās ilgtspējas modeļi.

Ventspils koprades darbnīcas ekonomiskās ilgtspējas modelis veidots, ņemot vērā mūsdienu globālās tendences par digitālo transformāciju. Koprades darbnīcas digitalizēšana ļaus piesaistīt darbnīcai neierobežotu lietotāju skaitu visā pasaulē. Digitālās kopienas attīstīšana Ventspilī nozīmēs iespēju dažādām interešu un mērķa grupām tikties klātienē vai digitālā vidē kopīgu starptautisku projektu realizēšanai. Tas būtiski cels Ventspils koprades darbnīcas konkurētspēju un iespējas radīt pilsētā arvien jaunas darbavietas. Ventspils koprades darbnīcas ekonomiskās ilgtspējas modeli izstrādāja Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.

Valmieras koprades darbnīcas “DARE” ekonomiskās ilgtspējas modelis veidots, apzinoties šādu kopienās balstītu programmu faktorus, kas skar daudz plašāku aspektu, nianšu un aktivitāšu loku, nekā tas ir tradicionāli ierasts Eiropas Savienībā līdz šim. Valmieras koprades darbnīcas ekonomiskās ilgtspējas modeļa ietvars ir plaši izmantotā un pazīstamā biznesa modeļa veidne. Izstrādātais modelis ļaus izveidot Valmieras koprades darbnīcas ilgtspējīgas rīcības plānu darbībai ne tikai Valmierā, bet arī Vidzemes reģionā, integrējot inovatīvas kopienas sasniegšanas pieejas, sadarbības ekonomikas principus, digitalizāciju un citus 21. gadsimta principus. Valmieras koprades darbnīcas “DARE” ekonomiskās ilgtspējas modeli izstrādāja Valmieras Attīstības aģentūra.

Koprades darbnīca ir publiski pieejama un atvērta telpa, lai radoši domātu un darbotos. Koprades darbnīcas, pētot, izmantojot un fokusējoties uz tehnoloģijām, veicina aktīvu līdzdalību, zināšanu apmaiņu un sadarbību starp indivīdiem. Ventspils un Valmieras koprades darbnīcu ekonomiskās ilgtspējas modeļi izveidoti  Eiropas Reģionālās attīstības fonda iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250) ietvaros.

Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

 

Vairāk informācijas par Ventspili:

Dita Lašinska
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
E-pasts: dita.lasinska@vatp.lv
Tālrunis: 27732244

 

Vairāk informācijas par Valmieru:

Ilze Eglāja
Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja
E-pasts: ilze.eglaja@valmiera.lv
Tālrunis: 26180733

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *