OKTOBRIS – KARJERAS MĒNESIS

Oktobrī plānotas dažādas karjeras dienu aktivitātes. Karjeras dienās programma būs plaša tā, lai ikviens skolēns varētu atrast sev interesējošu aktivitāti. Būs iespēja ne tikai piedalīties, bet aktīvi diskutēt par viņiem aktuālajiem jautājumiem, plānojot savu nākotni.

1.-4. klases skolēni pētīs dabas zinātņu profesijas, bet 5. klašu jauniešiem būs iespēja apmeklēt lekciju ciklu skolās “Būšu uzņēmējs”, kuros audzēkņi tiks iepazīstināti ar mācību uzņēmumu veidošanas iespējām. Savukārt 6. klases skolēni jau septembrī uzsākuši pētīt mežu nozares profesijas sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, piedaloties meža ekspedīcijās. Skolās viesosies arī Tehnobuss, kuru apmeklēt varēs 8. klases skolēni, iepazīstot dažādas inženierzinātņu profesijas.

Jaunieši aicināti iedvesmoties un izzināt dažādas profesijas neformālā gaisotnē  pasākumā (iz) Stāsti, kuru šogad īpaši atbalsta SIA “Valmiermuižas alus” . Šoreiz stāstos varēs iepazīt fizioterapeita profesiju, ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas pētnieka profesiju, uzzināt, kā kļūt par vides stilisti un ko nozīmē būt NBS karavīram.

Skolēniem jau ierasti būs iespēja doties ekskursijās uz dažādu nozaru uzņēmumiem. 7.-9. klase varēs doties 7 ekskursijās (tūrisms un viesmīlība, IT un multimediji, pārtikas ražošana un tehnoloģijas, būvniecība, mehatronika, interjera dizains un veterinārija). Savukārt 10.-12. klasei notiks 6 ekskursijas (tūrisms un viesmīlība, IT un multimediji, būvniecība, mehatronika, militārā nozare un medicīna). Ekskursiju laikā skolēni apmeklēs vairāku nozaru uzņēmumus, līdzdarbosies dažādās aktivitātēs, bet dienas noslēgumā dosies ekskursijās uz mācību iestādēm, kurās iespējams apgūt izvēlētā virziena profesijas.

Aktivitātes kurās jaunieši aicināti reģistrēties:

(iz) Stāsti

  1. oktobris | plkst. 16:30 – 20.00 | kafejnīca “Jauna Saule”, Rīgas iela 10

Reģistrēt dalību: https://goo.gl/forms/TvqDAGCiTGUp9fhI3

PROFESIJU BUSI (10.-12. KLASE)

  1. oktobris | plkst. 13:00 -18:00 | VALMIERA

Reģistrējies līdz 2. oktobrim šeit: HTTPS://EJ.UZ/PROFESIJUBUSI1

PROFESIJU BUSI (7.-9. KLASE)

  1. oktobris | plkst. 12:00 -16:00 | VALMIERA

Reģistrējies līdz 2. oktobrim šeit: HTTPS://EJ.UZ/PROFESIJUBUSI2

Aktivitātes tiek veiktas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Vairāk par pasākumiem katrā skolā zinās stāstīt pedagogs karjeras konsultants, kuru var uzrunāt ikviens skolēns.

Īpašais atbalstītājs: SIA Valmiermuižas alus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *