Ģimenes rada rudenī!

Apbalvoti konkursa “Ģimenes rada” laureāti! Rezultātā izveidoti jauni mūzikas instrumenti, rotaļlietas, izjaukti un salikti motori, radīts periskops, olu spēle un citas noderīgas un inovatīvas lietas.

Konkurss tika organizēts no 14. septembra līdz 13. oktobrim. Tā laikā ģimenes bija aicinātas no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem vai izmantojot modernās tehnoloģijas kopīgi veidot darbu, nofotografēt vai nofilmēt to un atsūtīt Valmieras koprades darbnīcai “DARE”.

Kā stāsta VAA pārstāve Baiba Zvejniece “Konkursa mērķis bija pievērst lielāku ģimeņu skaitu un sabiedrības uzmanību kopā darīšanas un kopā radīšanas idejai. Parādīt plašākai sabiedrībai, ka ģimenes, kopā darbojoties, spēj radīt daudz interesantu, noderīgu un inovatīvu lietu. Šajā steidzīgajā laikā, motivēt ģimenes kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem un veicināt radošumu un radīt prieku visiem ģimenes locekļiem”.

Iesūtītos darbus vērtēja konkursa žūrija, kurā bija pārstāvēti SIA Wunder, SIA EchoTech, SIA ZAAO, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola un Valmieras pilsētas pašvaldība. Žūrijas darbs nebija no vieglajiem, jo lielākā daļa iesūtīto koprades darbu bija tiešām interesanti, tajos bija ieguldīts liels darbs un mīlestība.

Konkursa laureāti tika noteikti 5 kategorijās.

ĢIMENISKĀKAIS = laureāti Možvillo ģimene, kas no skābbarības ruļļu kodoliem bija izveidojuši mūzikas instrumentu. Kā stāsta ģimenes mamma Santa, par instrumentu interesi jau izrādījuši bērnudārzi un pašiem liels prieks, ka meitām šobrīd, darbojoties ārā, ir jauna aizraušanās!

RADOŠĀKAIS = balvu saņēma Brinkmaņu ģimene, par darbu “Tankkuģis jūrā”. Kuģis izgatavots no kartona kastīšu pārpalikumiem, iesaiņojumiem, salmiņiem un mājās neizmantotām dāvanu kastītēm – otrreiz pārstrādājamiem materiāliem.

ILGTSPĒJĪGĀKAIS = apbalvota Barviķu ģimene, kas kopā radījuši dāvanu maisiņus, dodot otro dzīvību vecajām avīzēm un pārvēršot tās līdz nepazīšanai īstos mākslas darbos. Vecāki locīja reklāmas bukletus un laikrakstus, iegūstot papīra turzas un dāvanu maisiņu formātus, bērni – Paula, Alise un Justīne līmēja, zīmēja, gleznoja, spieda zīmogus – pašu darbs, pašu dizains!

INOVATĪVĀKAIS = laureāti, Bāliņu ģimene, kopīgi radījuši periskopu. Kā norāda ģimene, bērni šobrīd ļoti aizraujas ar spiegu lietām, tāpēc izdomājuši izgatavot periskopu. Tika izmantoti izlietoti cipšu iepakojumi un mammas pa pusei saplīsušie kabatas spogulīši.

NODERĪGĀKAIS = apsveicam Brikmaņu ģimeni, kur ar savām rokām izveidota no lietotiem dēļiem piekabe, ģimene kopā darbojas ar kokmateriāliem, atjauno puķupodus, restaurē sētu. Kā arī ģimenes pirmklasnieks veikli darbojas ar auto detaļām, tās pētot, izjaucot un saliekot.

Laureāti saņēma īpaši šim konkursam radītas dizaina balvas un veselīgus kārumus, iedvesmai turpmākajiem darbiem!

Valmieras Attīstības aģentūras un DARE kolektīvs saka lielu paldies visiem, kas piedalījās. Ceram arī turpmāk radīt kopā!

Konkurss tika rīkots “Valmieras Attīstības aģentūras” un Valmieras pilsētas pašvaldības sadarbības projekta “KOPĀ DARĪT – KOPĀ RADĪT” ietvaros. Projekts tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *