Atvērta pieteikšanās semināram par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo atbalstu

Ceturtdien, 23. februārī Valmierā (Tērbatas ielā 10, Vidzemes Augstskolas telpās) notiks seminārs par uzņēmumu digitalizācijas iespējām, pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai, t.sk. par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai kopumā.

Seminārā tiks sniegts ieskats par digitalizācijas nozīmību biznesa attīstībā. Ar savu pieredzi par uzņēmuma digitalizēšanos stāstīs divi Vidzemes uzņēmēji – zaļā dzīvesveida vēstniecības un veikaliņa ieber.lv īpašniece Agnese Gaidelone un SIA SunGIS pārstāvis Ernests Gabrāns. Uzņēmēji pastāstīs, ko tas nozīmē – digitalizēt procesus vai produktus savā uzņēmumā, cik viegli vai sarežģīti tas ir, kas jāņem vērā un vai ieguldītās pūles ir atmaksājušās.

Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties praktiskā darbnīcā, kurā pusotras stundas laikā interesenti varēs izmērīt sava uzņēmuma digitalizācijas brieduma pakāpi, modelēt variantus, lai izvēlētos, ar ko digitalizāciju sākt, kā arī saprast, kas jāpaveic uzņēmumā, lai saņemtu valsts atbalstu digitalizācijai.

Semināra laikā būs iespējams saņemt individuālas biznesa konsultācijas, lai kopā ar ekspertu identificētu efektīvākās darbības, kas būtu veicamas digitalizācijas attīstībai uzņēmumā.

Seminārā piedalīsies arī Ekonomikas ministrijas pārstāvis, lai informētu pasākuma apmeklētājus par iespējamo atbalstu uzņēmumu attīstībai vispārīgi, kā arī specifiski digitalizēšanās mērķiem.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Reģistrēšanās līdz š.g. 21. februārim plkst.16:00 ŠEIT.

Pasākumu organizē Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu digitālais centrs, Valmieras Attīstības aģentūra un Vidzemes Augstskola, pārstāvot jaunizveidotos uzņēmēju digitālās inovācijas atbalsta centrus – Latvijas Digitālais akselerators https://www.digitallatvia.lv/ un Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā https://dih.lv.

Pasākums notiks Vidzemes Inovāciju nedēļas ietvaros (https://innovation.vidzeme.lv) , kas jau piekto gadu tradicionāli norisinās visā Vidzemē un pulcē inovācijas entuziastus, piedāvājot tiem apmeklēt dažādus pasākumus.

__________

Uzziņai: Atbalsts uzņēmējiem – Digitālo inovāciju centri Latvijā

Līdz 2026. gada vidum no dažādiem finansējuma avotiem Latvijas uzņēmumu digitalizācijai piešķirti vairāk nekā 183 miljoni eiro, tostarp no programmas „Digitālā Eiropa”, Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF), kā arī no Atveseļošanas fonda uzņēmumu digitalizācijai atvēlētais finansējums kopsummā sastāda vairāk nekā 13 miljonus eiro.

Eiropas Savienības programmā “Digitālā Eiropa” 2022. gadā savu darbību visā Eiropā sāka Eiropas Digitālās inovācijas centri (EDIC), divi no tiem arī Latvijā.

“Latvijas Digitālais akselerators” fokusējas uz produktu inovācijām, sniedzot atbalstu jaunu digitālo platformu, preču un pakalpojumu dizainam, testēšanai un ieviešanai ražošanā, savukārt “Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā” koncentrējas uz atbalstu uzņēmumu esošo procesu pilnveidei, mārketinga un inovatīvu digitalizācijas risinājumu ieviešanai un attīstībai.

Centros iespējams saņemt padomus un testēt digitālās inovācijas, kā arī iegūt informāciju par sev nepieciešamā risinājuma izstrādi, attīstību. Izveidoti arī centru reģionālie kontaktpunkti, Vidzemē tie atrodas Valmierā un Cēsīs. Plašāka informācija: https://www.digitallatvia.lv/ un https://dih.lv


Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv, mob.t. 29454752

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top