VIPs jauniešu komandas ir uzsākušas aktīvu darbu pie inovatīvu biznesa ideju un problēmsituāciju risināšanas

No šī gada aprīļa līdz jūnijam Biznesa izmēģinājumu un Inovāciju laboratorijās, sadarbībā ar zinošiem komandu vadītājiem, norisinās ļoti intensīvs jauniešu darbs pie inovatīvu biznesa ideju izstrādes un izvēlēto izaicinājumu risināšanas.

Kopumā 35 jaunieši no Vidzemes augstskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras tehnikuma un citām Latvijas izglītības iestādēm, individuāli vai komandās,  risina Vidzemes un Latvijas uzņēmumu un institūciju izaicinājumus. Studējošie izvēlējušies strādāt pie SIA Valpro,  AS Valmieras stikla šķiedra, CSDD, SIA Taino5 (Atpūtas komplekss “Lācītes”), Valmieras novada Tūrisma pārvalde un citu uzņēmumu un organizāciju dotajiem izaicinājumiem.

Darba procesa laikā programmas dalībniekiem tiek nodrošināts  atbalsts no plaša akadēmiskā personāla, nozares ekspertu, mentoru un uzņēmumu pārstāvju puses. Rezultātā uzņēmums vai organizācija saņems konkrētā izaicinājuma risinājumu vai izpētes datus. Jaunieši, darbojoties programmā, saņems stipendijas, grantus idejas attīstībai un labākie inovāciju pieteikumi saņems arī naudas balvas.

Programmas pirmajā cikla sākumā, pēc veiksmīgas ideju prezentēšanas, žūrijas komisija izvirzīja astoņas komandas un divus individuālos pētniekus tālākam darbam Biznesa izmēģinājumu un Inovāciju laboratorijās.

Biznesa izmēģinājumu laboratorijā strādā četras komandas, kuras pieņēmušas izaicinājumu izgatavot mikromobilitātes novietnes un inovatīvas siltumnīcas prototipu, kā arī izstrādāt kultūras un aktivitāšu lietotnes dizainu un izveidot vienotu un komercializējamu Valmieras tematiskā tūrisma piedāvājuma sporta jomā.

Savukārt, inovāciju laboratorijā darbojas četras komandas, kuras uzņēmušās izveidot stratēģiju bērnu un jauniešu izglītošanai par ceļu satiksmes drošību, atrast labākos risinājumus tūrisma nozares attīstībai pēc COVID-19 apstākļos un kā aizvietot cilvēka darba spēku ar mehāniski automatizētu ierīci. Viena no komandām strādā, lai uzlabotu un papildinātu Interaktīvā un izglītojošā centra „Dzelzceļš un  Tvaiks” piedāvājumu Gulbenē. Laboratorijā darbojas arī divi individuālie pētnieki, kuri izzina datos balstīta ciema attīstību un iespējas kā ar citiem energoresursiem aizvietot no Krievijas saņemto dabas gāzi.

Vidzemes inovāciju programmas studentiem ietvaros Vidzemes Augstskola sadarbībā Valmieras Attīstības aģentūra organizē seminārus, jeb tematiskas nodarbības par 4 tēmām, kas ir aktuālas un saistošas, strādājot pie biznesa idejas attīstības, vai risinot un meklējot inovatīvas pieejas uzņēmumu izvirzītām problēmām vai idejām. Tās būs nodarbības par rodošo domāšanu, finanšu plānošanu, eko inovācijām un ideju prezentēšanu. Pirmais seminārs “Dizaina domāšana” notiks jau 9.maijā, Vidzemes Augstskolā.

Jauniešu darbs ilgs līdz 30.jūnijam, kad VIPs projekta 1. cikla noslēguma pasākumā, komandas savus sasniegtos rezultātus prezentēs žūrijas komisijai un uzņēmumiem. Iespējams, komandas pārsteigs ar pavisam negaidītām idejām, jauniem  pakalpojumiem un jau gataviem produktu prototipiem. Gadījumā, ja risinājums prasīs būtisku pilnveidi, tas tiks iekļauts nākamajā programmas ciklā un komandas varēs turpināt darbu pie pētījuma vai idejas izstrādes.

 

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS”  Nr. 1.1.1.3/21/A/009  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *