“Vidzemes inovāciju programmas studentiem – VIPs” dalībnieki pārsteidz ar inovatīvām idejām un risinājumiem uzņēmumu izaicinājumiem

29.jūnijā koncertzālē “Valmiera” norisinājās DEMO diena jeb projekta VIPs 1.posma noslēguma pasākums, kur tika prezentēti projekta dalībnieku darba rezultāti.

Vidzemes inovāciju programma studentiem jeb projekts VIPs  ir atbalsta programma, ko Vidzemes Augstskola izveidojusi sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Ventspils Augstskolu. Tās mērķis ir veicināt sadarbību starp uzņēmējiem un mācību iestādēm, kas līdz šim, programmas ietveros, tiek veiksmīgi īstenots.

Jūnija beigās noslēdzās pirmais projekta  posms, kā ietvaros dalībnieki individuāli vai komandās risināja dažādu Latvijas uzņēmumu un institūciju izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. DEMO dienas gaitā bija iespēja iepazīties ar VIPs dalībnieku darba rezultātiem. Klātienē varēja aplūkot izstrādātos produktu prototipus, protams, uzzināt vairāk arī par programmu.

Egils Kruzenbergs A/S “Valmieras stikla šķiedra” projektu vadītājs savu uzrunu pirms individuālās pētnieces Līgas Jupatovas prezentācijas sāka un noslēdza ar pateicības vārdiem: “Paldies par šādu augstvērtīgu satikšanos mums ar Līgu, par iespēju uzņēmumam piesaistīt papildspēkus šādam sarežģītam izpētes darbam!”. Vidzemes Augstskolas studente VIPs ietvaros izpētīja, kā no Krievijas saņemto dabas gāzi aizvietot ar citiem energoresursiem.

Pasākuma noslēgumā, pēc intensīvām vērtēšanas komisijas diskusijām, tika paziņoti rezultāti – stipendijas, vērtībā no 500 EUR līdz pat 2000 EUR apmērā, turpmākai idejas attīstīšanai, saņēma visi VIPs pirmā posma laikā izstrādātie projekti. Augstāko novērtējumu Inovāciju laboratorijā saņēma divas Vidzemes Augstskolas studentu komandas  –  komanda “Pēdējā cerība”, kura izstrādāja SIA “Valpro” izaicinājumu -Štancēšanas procesu automatizācija un komanda “VIJA”, kas pieņēma izaicinājumu no VAS CSDD un izstrādāja mārketinga stratēģiju bērnu un jauniešu izglītošanai par ceļu satiksmes drošību. Savukārt Biznesa laboratorijā augstāko novērtējumu un 2000 EUR vērtu stipendiju saņēma komanda Hydrosprout, kuras dalībnieki, Valmieras Valsts un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ģimnāzijas skolēni, izstrādāja hidroponiskās sistēmas moduli. 

Hydrosprout jaunieši komentē: “Esam gandarīti, lepni un priecīgi, ka nepadevāmies un, būdami vidusskolēni, mēs spējām šo visu veiksmīgi paveikt.” Komandas pārstāvis uzsver, ka rezultāt sasniegšanā ievērojama loma bijusi tieši veiksmīgajai sadarbībai ar komandas vadītāju Jurģi Priedīti. Jaunietis piebilst, ka: “Projekts mums deva iespēju īstenot savu biznesa ideju, pārvarēt savus spēkus un izaicināt sevi uz lietām, ko mēs nebūtu mēģinājuši vienkārši tāpat.

Projekta VIPs 2.posma plānošanas darbi rit pilnā sparā un jau pavisam drīz būs pieejama informācija par iespējām realizēt inovatīvas biznesa idejas, par uzņēmumu un organizāciju izaicinājumiem un pieteikšanos nākamajam projekta posmam, kas sāksies jau šī gada septembrī!

Novēlējums no komandas Hydrosprut visiem, kas vēl domā par piedalīšanos projektā: “Galvenais ir ticēt saviem spēkiem, izveidot komandu, kurā Jūs visi esat kā ģimene, kas atbalstīs viens otru, nepadoties, kad esat noguruši vai kad radusies kāda neparedzēta situācija. Liels paldies šīs programmas veidotājiem par iespēju! Šī pieredze bija tā vērta!

Ikviens interesents aicināts sazināties ar VIPs projekta vadītāju Līgu Landrāti-Krūmiņu (vips@va.lv, t.: 28309733) un sekot jaunumiem programmas sociālo tīklu kontos.

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS”  Nr. 1.1.1.3/21/A/009  

Informāciju sagatavoja:

Līga Vilcāne

VIPs komunikācijas speciāliste 

liga.vilcane@valmierasnovads.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top