Valmieras novada godalgotie uzņēmumi nominācijā “Gada eksportētājs”

Jau par tradīciju kļuvusi apbalvojuma “Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā” pasniegšana, ar mērķi izcelt uzņēmumus, kas ar savu darbu devuši nozīmīgu ieguldījumu Valmieras novada attīstībā un uzrādījuši labus uzņēmējdarbības rezultātus. Aizvadītā gada novembrī uzņēmumi tika sumināti svinīgā apbalvošanas ceremonijā.  14 nomināciju uzvarētāji saņēma īpašu mākslinieka veidotu un Valmieras novadā izgatavotu balvu, un vēl divi uzņēmumi katrā nominācijā (izņemot gada uzņēmuma kategorijā) saņēma goda rakstu.

Valmieras novadā ir daudz uzņēmumu, kas veiksmīgi eksportē savu produkciju, tostarp arī valsts mēroga eksporta smagsvari, kuriem eksports jau ne pirmo gadu veido lielāko daļu produkcijas apjoma. Par Valmieras novada 2023. gada eksportētāju tika atzīts SIA “Padtex Insulation”.

“Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā 2023” nominācijas “Gada eksportētājs” apbalvojumu saņēmēji, foto Klāvs Vasiļevskis

Uzņēmums SIA “Padtex Insulation” novadā darbojas jau no 2003. gada un ir viens no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Baltijā. Specializējies tehniskās izolācijas materiālu ražošanā gāzes un tvaika turbīnām, kā arī ugunsdrošu materiālu izstrādē. Izolācijas materiāls tiek izmantots autobūvē, gāzes un naftas ieguvē, enerģijas ražošanā, kuģubūvē, smagās tehnikas ražošanā. Uzņēmuma klienti atrodas visā pasaulē. Šobrīd produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 valstīm, galvenokārt uz Itāliju, Vāciju, Skandināviju, Rietumeiropu, ASV, Kanādu, Japānu, Koreju. Andre Heinz Schwiontek, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs: “Par uzņēmuma atrašanās vietu izvēlēties Valmieru bija pavisam vienkārši, jo šeit atrodas viens no svarīgākajiem izejmateriālu piegādātājiem – Valmieras stikla šķiedra. Būtisks faktors ir darbaspēka pieejamība – mēs šeit atradām motivētus cilvēkus, kuri vēlas strādāt augošā uzņēmumā. Mēs esam ļoti apmierināti ar uzņēmuma komandu un uzskatām, ka visiem kopā ieguldot lielas pūles, esam sasnieguši panākumus. Paldies mūsu ģimenēm, kas atbalsta un ļauj mums fokusēties uz darbu un veidot veiksmīgu uzņēmumu!”

Goda rakstu saņēmēji:

Kooperatīvā sabiedrība “Piena loģistika”

Kooperatīvs dibināts 2015. gadā, apvienojoties 13 zemnieku saimniecībām, bet šobrīd biedru skaits jau sasniedz 73 saimniecības. “Piena loģistika” ir lielākais Latvijas piensaimnieku izveidotais kooperatīvs, kas pārstāv biedru intereses un nodarbojas ar piena savākšanu, loģistiku, kā arī piena pārdošanu pārstrādes uzņēmumiem gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Šobrīd kooperatīva nozīmīgākais eksporta tirgus ir Igaunija.

SIA “Silviko”

Kokapstrādes uzņēmuma SIA “Silviko” pamatnodarbošanās ir kokapstrāde un eksports. Uzņēmumā tiek zāģēti, žāvēti un ēvelēti kokmateriāli, kas paredzēti izmantošanai būvniecībā. Nepārtrauktā iekārtu modernizācija, pielietotās tehnoloģijas, kā arī uzkrātā pieredze ļauj izgatavot praktiski jebkādas specifikācijas produkciju. Papildus zāģmateriālu izgatavošanai uzņēmums ražo arī premium klases kokskaidu granulas kurināšanai. Lielākā daļa produkcijas, kas ir aptuveni 80%, tiek eksportēta uz Japānu, 10% uz Austrumāzijas valstīm un vēl 10% tiek realizēti Latvijas un Eiropas Savienības tirgos.

Justīne Skrastiņa
Valmieras Attīstības aģentūra

Scroll to Top