Valmieras koprades darbnīca DARE – meikeru kopienas centrālais punkts

Valmieras koprades darbnīca DARE pavisam drīz svinēs savu pirmo dzimšanas dienu. Būs apritējis viens gads, kopš DARE 2020. gada 28. februārī vēra savas durvis ikvienam interesentam un sniedza iespēju bez papildu maksas izmantot modernas iekārtas, instrumentus, mājīgas telpas un tehnisko atbalstu. Tāpat kā daudzi citi, šī gada laikā DARE ir saskārusies ar virkni izaicinājumiem, taču pirmais gads ir nesis arī daudz prieka, pozitīvu emociju un gandarījuma par paveikto. Jaunam gadam iesākoties, satikāmies ar koprades darbnīcas DARE vadītāju Kristiānu Līdaku, lai atskatītos uz 2020. gadu un paraudzītos uz 2021. gadu.

KO DARE PIEDĀVĀS INTERESENTIEM ŠOGAD?

Šobrīd, kad DARE durvis ir slēgtas klātienes apmeklējumiem valstī noteiktās ārkārtas situācijas dēļ, DARE darbs neapstājas. DARE vadītāja Kristiāna Līdaka ar komandu plāno aktivitātes un jaunus radošus risinājumus, ko piedāvāt koprades darbnīcas esošajiem un jaunajiem klientiem. Šobrīd DARE komanda saviem apmeklētājiem piedāvā kļūt par viņu “attālinātām rokām” koprades telpās, pēc klientu pasūtījuma uz iekārtām izgatavojot produktus. DARE aicina ikvienu interesentu sazināties ar Kristiānu Līdaku, lai uzzinātu par attālināto pakalpojumu pieejamību un vienotos par sadarbību. Kristiānas tālruņa numurs ir 27001099, un e-pasts ir kristiana.lidaka@valmiera.lv.

Pavasarī DARE piedāvās dažādas radošās darbnīcas, tikšanās ar ekspertiem un īsus apmācību seminārus tiešsaistē. Visa aktuālā informācija tiks ievietota DARE Facebook lapā https://www.facebook.com/DARE.VKD. Aicinām sekot līdzi informācijai DARE Facebook lapā, lai uzzinātu par iespējām piedalīties pasākumos!

Neatņemama DARE misija ir veidot ciešu sadarbību ar uzņēmumiem. Šogad DARE turpinās jau iepriekš uzsākto sadarbību ar SIA Intelitech, kas interesentiem nodrošina iespēju testēt dažādus sensorus ražošanas veiktspējas uzlabošanai. DARE turpinās sadarbību arī ar SIA EchoTech speciālistiem. Tikko uzsākta veiksmīga sadarbība ar uzņēmumu SIA Woodform.

DOMĀJAM ĀRPUS RĀMJIEM

Mūs visus ir skārusi valstī noteiktā ārkārtas situācija, kas neļāva DAREI pēc tās atklāšanas darboties pilnā sparā, taču krīze liek domāt ārpus rāmjiem un ierastā. Pagājušā gada pavasarī, pateicoties SIA EchoTech (Valmiera), SIA Simple Concept (Kocēnu novads), kā arī valmierieša Jāņa Ozola iniciatīvai, Valmieras Attīstības aģentūra lika lietā koprades darbnīcas DARE 3D printeri un iegādājās izejmateriālus, lai vietējie uzņēmēji varētu izgatavot sejas aizsargvairogus Valmieras pašvaldības dienestu vajadzībām. Ir gandarījums, ka kaut nedaudz DARE varēja atbalstīt uzņēmējus, lai realizētu šo iniciatīvu. DARE ir pārliecināta, ka sadarbībā ir spēks!

PIEEJAMS PLAŠS KLĀSTS IEKĀRTU UN SPECIĀLISTU KOMPETENCE

Valmieras koprades darbnīca DARE pēc ārkārtas situācijas savas durvis plašākai publikai vēra 2020. gada 10. jūnijā, piedāvājot klientu radošajiem eksperimentiem DARE viesmīlīgās “Siltumnīcas” un “Garāžas” telpas. DARĒ pieejamas tādas iekārtas kā 3D printeri, 3D skeneris, 3D pildspalvas, sietspiedes aprīkojums, šujmašīnas, overloks, lodēšanas stacijas un aprīkojums, kā arī foto laboratorija, lai kvalitatīvi iemūžinātu savu jaunāko realizēto ideju. Tāpat pieejams aprīkojums metāla un koka apstrādei – CNC frēze un lāzergriezējs, kā arī dažādi rokas un elektroinstrumenti.

Ražotājiem DARE piedāvā arī SIA IntelliTech izstrādāto ražošanas līnijas simulatoru, kas, analizējot ražošanas līnijas plūsmu ar vizuālās, skaņas un gaismas sensoru palīdzību, palīdz izvērtēt esošo un plānoto ražošanas līniju iespējas un nepieciešamos uzlabojumus.

Ikdienā koprades darbnīcā ir pieejama DARE speciālistu komanda, kas sniedz konsultācijas par iekārtu izmantošanu un efektīvāku darbu koprades telpās.

KOPRADES DARBNĪCA DARE PRIECĒ VALMIERIEŠUS AR RADOŠĀM DARBNĪCĀM

Vasaras periodā DARĒ tika organizētas radošās darbnīcas, kuras vadīja nozarē labi zināmi profesionāļi. Interesentiem bija iespēja apmeklēt vairākas sietspiedes un 3D printeru radošās darbnīcas, kā arī īpašas radošās darbnīcas ģimenēm, lai iepazītu ilgtspējīgu dzīvesveidu un kopā radoši darbotos. Radošo darbnīcu ciklu noslēdza konkurss “Ģimenes rada”, kur piecās nominācijās apbalvojām piecas ģimenes no Valmieras un apkārtējiem novadiem. Iesūtītos darbus vērtēja konkursa žūrija, kurā bija uzņēmēji no SIA Wunder, SIA EchoTech un SIA ZAAO un pārstāvji no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas un Valmieras pilsētas pašvaldības. Žūrijas darbs nebija vienkāršs. Liela daļa iesūtīto darbu bija tiešām interesanti; tajos bija ieguldīts liels darbs un mīlestība.

DARE SKAITĻOS

Koprades darbnīcu DARE līdz šim ir apmeklējuši vairāk nekā 300 Valmieras un apkārtnes iedzīvotāju un uzņēmēju, kuri darbnīcā kopā pavadīja 240 stundas. Pagājušajā gadā notika 13 radošās darbnīcas. DARĒ izveidoti 14 jauni prototipi. Trīs apmeklētāji sev atraduši sadarbības partnerus. Divi klienti, kuri DARĒ izstrādāja vai pilnveidoja savus produktus, reģistrējuši jaunus uzņēmumus.

MEIKERU KOPIENAS CENTRĀLAIS PUNKTS

Viens no 2021. gada DARES mērķiem ir ciešākas saites veidošana ar esošajiem un jauniem klientiem. DARES ambīcija ir kļūt par meikeru kopienas centrālo punktu, vienuviet aicinot un apvienojot cilvēkus, kuriem sirdī deg vēlme pēc jaunām iemaņām un iespējām, kuriem patīk ķimerēties un radīt ko jaunu un kuri ir gatavi dalīties ar savām idejām un zināšanām.

Ja Tu jau esi meikeris vai vēlies par tādu kļūt, tad raksti uz dare@valmiera.lv un mēs Tev nosūtīsim saiti, caur kuru Tev būs iespēja pievienoties “DARE meikeru kopienai”.

Aktivitāte tiek ieviesta projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top