Valmieras Attīstības aģentūra ar lieliskām atsauksmēm noslēdz projektu “Teaming Up”.

Šī gada 7. aprīlī norisinājās projekta “Teaming Up Pitching to Investors” pasākums, kā laikā starptautiskās skolēnu komandas no Latvijas, Igaunijas Somijas prezentēja savas biznesa idejas un izstrādātos prototipus. 11 komandas, 11 prototipi un starptautiska žūrija, kas vērtēja ne tikai idejas ilgtspēju un pielietojumu, bet arī komandas darbu un saliedētību. Jaunieši bija cītīgi strādājuši gandrīz divu gadu garumā un piedalījušies vairākās tiešsaistes nodarbībās, kas palīdzēja izkopt viņu uzņēmējspēju.

Valmieras tehnikuma audzēkņi, kas piedalījās projektā ieguva nenovērtējamu pieredzi nākotnei. Ance Ozola un Jana Roze no komandas “Call me cookies”, kas ieguva trešo vietu, atzina, ka draudzīgā atmosfēra un iepazītie cilvēki ir bijusi vislielākā pievienotā vērtība. “Call me cookies” piedāvā cepumu formiņas, kas ar savu unikālo dizainu atbalsta ģimeniski kopā pavadītu laiku un attīsta bērnu spēju atpazīt skaitļus jau agrā vecumā. Otrās vietas ieguvēji Denijs Solomko un Niks Pumpurs no komandas “Ready to grill” izcēla iespēju iemācīties pārvarēt uzstāšanās bailes un brīvo atmosfēru prezentēšanas laikā, sakot, ka sajūtas bija lieliskas, un, pat ja sākumā bija uztraukums, tas ātri vien pazuda, jo apkārt esošie bija ļoti draudzīgi un atbalstoši. “Ready to grill” komanda istrādāja biznesa ideju par viegli saliekamu un pārvietojamu grilu aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Savukārt, Ilze Bozņakova, kas ar savu komandu “Flash” ieguva pirmo vietu izcēla lielisko pasākuma organizācijas pusi un arī bija ļoti priecīga par iespēju pārvarēt bailes, drosmīgi uzstāties publikas priekšā un nebaidīties iegūt jaunu pieredzi. Komanda “Flash” realizēja ideju par ēterisko eļļu produktu ar lavandas un kumelīšu aromātiem, kas palīdz gan relaksēties, gan atgūt enerģiju.

Pirmās vietas ieguvēji –  komanda “Flash” (foto: Ausma Cīrulniece).

Pirmās vietas ieguvēji saņēma 3 dienu braucienu uz Stokholmu, otrās vietas ieguvēji – 2 dienu braucienu uz Tallinu, bet trešās vietas ieguvējiem būs iespēja pilnveidoties individuālās koučinga sesijās. 8. aprīlī norisinājās projekta noslēguma konference daudz plašākai publikai, kur tika runāts par projekta rezultātiem, jauniešu iesaisti tiešsaistes nodarbībās, mentoringu un skolotāja lomu starptautisku skolēnu uzņēmumu veiksmes stāstos. Konferences ierakstu iespējams noskatīties Valmieras Attīstības aģentūras YouTube kanālā.

Noslēguma pasākumu dalībnieki vienisprātis atzina un izteica pozitīvus komentārus par profesionālismu un lielisko atmosfēru abu pasākumu laikā. Gandrīz 2 gadu ilgais darbs ir noslēdzies un esam lepni par ikvienu jaunieti, kurš izaicināja sevi un uzdrošinājās piedalīties projekta aktivitātēs!

Projekta partneri no Valmieras Attīstības aģentūras, Valmieras tehnikuma, Valgas profesionālā izglītības centra un Mercuria biznesa koledžas Teaming Up noslēguma koferencē 8. aprīlī (foto: Ausma Cīrulniece).

“Teaming UP” projekta mērķis ir vairot jauniešu potenciālu, atbalstīt starptautisku jaunatnes biznesa komandu veidošanos un vairot jauniešu pārliecību un prasmes uzņēmējdarbībā. Projekts tiek īstenots Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un līdzfinansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *