Valmieras Attīstības aģentūra iepazīstas ar skolēnu mācību uzņēmumiem

Šī gada pirmajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālajā tirgū Valmierā “Cits bazārs”, kas tiešsaistē notika 27. martā, uzvaras laurus plūca biznesa idejas, kas pārstāv inovatīvas tehnoloģijas, videi draudzīgus produktus un attīstošas spēles. Īpaši jaunieši pievērsās sociāli mazaizsargātajām sabiedrības grupām, radot produktus, kas uzlabo to dzīves kvalitāti un veicina integrāciju sabiedrībā.

Valmieras Attīstības aģentūra ar lielu interesi un aizrautību piedalīties biznesa izglītības biedrības JA Latvia dalībskola Valmieras tehnikums rīkotajā pasākumā, kurā piedalījās vairāk kā 50 skolēnu mācību uzņēmumus no Vidzemes reģiona. Māra Rudīte pārstāvēja aģentūru kā žūrijas komisijas locekle vidusskolas mācību uzņēmumu grupā. Žūrijas pienākumi bija iepazīties ar skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU), novērtēt jauniešu biznesa idejas un izpildījumu 6 nominācijās – “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/ pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums”, “Videi draudzīgs SMU produkts/ pakalpojums”, “SMU biznesa potenciāls”.

Aģentūras pārstāvei Mārai Rudītei bija tas gods pasludināt rezultātus nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/ pakalpojums” gan pamatskolas, gan vidusskolas grupai. Tāpat arī Valmieras Attīstības aģentūra izvirzīja savu simpātiju balvu Valmieras Tehnikuma mācību uzņēmuma komandai “Spoonable”. Uzņēmums uzsācis darbu pie daudzfunkcionāla ēšanas instrumenta ar stabilizatoru Parkinsona slimniekiem izstrādes. Prieks, ka ikvienam interesentam ir iespēja iegādāties jauno uzņēmumu radītos produktus interneta vietnē www.jalatvia.lv/katalogs .

Pasākumā vairākās nominācijās uzvarēja Valmieras tehnikuma uzņēmumi “BlindABC”, kas izstrādā braila raksta tāfeles ar skaņas elementiem alfabēta apguvei neredzīgiem bērniem, un “Spoonable”, kas veido daudzfunkcionālus ēšanas instrumentus ar stabilizatoriem cilvēkiem ar Parkinsona slimību. Tāpat arī veiksmīgāko mācību uzņēmumu vidū bija “FireFly” no Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzijas, kas rada bērnu atstarojošo lentu vestes, kā arī Madonas Valsts Ģimnāzijas uzņēmumi “ReGrain”, kas meistaro ēdamus vienreizlietojamos traukus no dabīgiem materiāliem, un „Emondo”, kas veido izglītojošas galda spēles par atkritumu šķirošanu.

Pēc rūpīgas dalībnieku izvērtēšanas žūrija, kuras sastāvā bija 17 dažādu nozaru profesionāļi, piešķīra balvas šādās nominācijās:

Grupā – Pamatskola

 • Sociāli atbildīgs SMU – FireFly, Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzija, bērnu atstarojošo lentu vestes ar individuāli pielāgojamiem izmēriem.
 • Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums – Medus bites, Lizuma vidusskola, bišu vaska produkti.
 • SMU biznesa potenciāls – FireFly, Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzija, bērnu atstarojošo lentu vestes ar individuāli pielāgojamiem izmēriem.
 • Labākā SMU pārdošanas komanda – Paulas_2, Madonas Valsts Ģimnāzija, vegānisks šokolādes braunija sausais maisījums.Lai to pagatavotu jāpievieno tikai piens un eļļa.
 • Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums – Festive Feeling, Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzija, video meistarklases ar perfekti ”noslīpētām” receptēm dažādiem kārumiem.

Grupā – Vidusskola

 • Sociāli atbildīgs SMU – Emondo, Madonas Valsts Ģimnāzija, izglītojoša galda spēle ģimenēm ar bērniem par atkritumu šķirošanu, vides piesārņojumu un ar nelielām fiziskām aktivitātēm.
 • Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums – Re-Grain, Madonas Valsts Ģimnāzija, ēdami vienreizlietojamie trauki no dabīgiem materiāliem, kuri ir pilnīgi nekaitīgi dabai.
 • SMU biznesa potenciāls – Chists, Ogres tehnikums, multifunkcionāla sēžamlāde -sēdēšanai, mantu uzglabāšanai, lai pakāptos un atbalstītu kājas.
 • Labākā SMU pārdošanas komanda – Anti-V, Jelgavas Spīdolas Valsts Ģimnāzija, dezinfekcijas līdzeklis cietā agregātstāvoklī-tabletēs. Tas spēj ne tikai dezinficēt, bet arī mitrināt, barot un aizsargāt roku ādu.
 • Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums – Blind ABC, Valmieras tehnikums, tehnoloģiski iztrādāta braila raksta tāfelīte ar skaņas elementiem, kas paredzēta neredzīgiem bērniem, kas atvieglotu alfabēta apguves procesu.
 • Tehnoloģiskās inovācijas produkts/ pakalpojums – No Gravity Charger, Rīgas 2. Valsts Ģimnāzija, revolucionārs un inovatīvs bezvadu lādētājs, kas levitē jūsu mobilo ierīci, kamēr to uzlādē.

Pasākumu “Cits bazārs” organizēja biznesa izglītības biedrības JA Latvia dalībskola Valmieras tehnikums, tiešsaistē pulcējot 68 skolēnu mācību uzņēmumus, 195 jauniešus un 28 skolotājus/konsultantus no visas Latvijas, kopumā pārstāvot veselas 23 skolas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *