Aktualitātes

Valmierā realizēs pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalstu

Pagājušajā ceturtdienā Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināta Valmieras Karjeras attīstības atbalsta stratēģija 2018.-2022.gadam. Pie stratēģijas dokumenta kopš vasaras strādāja Valmieras Attīstības aģentūra un Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības pārvalde. Šāda dokumenta izstrāde ir unikāla ne tikai Latvijas un Baltijas, bet arī Eiropas mērogā.

Karjeras attīstības atbalsts nozīmē virkni ļoti konkrētu aktivitāšu un pasākumu, kas cilvēkam ļauj labāk izprast sevi, savas spējas, prasmes un intereses. Šāds atbalsts palīdz ikvienam, jo īpaši jauniešiem, iepazīt un iegūt informāciju gan par darba tirgus un dažādu profesiju un nozaru sniegtajām iespējām, gan par pieejamo palīdzību un informāciju, ja kādā brīdī karjerā tāda ir nepieciešama. Es priecājos, ka valmieriešiem, īpaši bērniem un jauniešiem, būs pieejams plašs atbalsta, izglītības un informējošu pasākumu klāsts, lai izdarītu patiesi izsvērtus un labus lēmumus par savu nākotni. Esmu pārliecināta, ka, sadarbībā mērķtiecīgi realizējot šo stratēģiju, mums izdosies Valmierā ieviest pasaules līmeņa karjeras attīstības atbalsta sistēmu,” stāsta Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja.

Valmieras karjeras attīstības atbalsta stratēģija balstīta uz karjeras attīstības atbalsta standarta, kas izstrādāts Lielbritānijā, ņemot vērā pasaules labāko un progresīvāko izglītības sistēmu pieredzi. Dokumentā ietverta arī Valmieras esošās situācijas izpēte, identificēti sasniedzamie mērķi un rezultāti. Stratēģijas dokumentu noslēdz ļoti konkrēts rīcības plāns un plānoto investīciju plāns. Stratēģijas ieviešanā būs iesaistītas Valmieras izglītības iestādes, pašvaldība, uzņēmēji, skolēni, viņu vecāki un sabiedrība kopumā. Plānota arī sadarbība ar apkārtējiem novadiem. Par stratēģijas ieviešanu rūpēsies Valmieras Attīstības aģentūra.

Par stratēģijas lomu un nozīmi runā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Lielākā daļa cilvēku piekritīs, ka labs karjeras attīstības atbalsts ir ārkārtīgi nozīmīgs ikviena jauna cilvēka dzīvē, iepazīstot, izvērtējot un pilnībā izmantojot sniegtās iespējas izglītība un darba tirgū. Valmiera ir un vienmēr ir bijusi talantu pilsēta. Sistemātisks un pilnvērtīgs karjeras attīstības atbalsts ļaus Valmierai arī turpmāk būt par Latvijas talantu kalvi un vietu, kur labklājībā dzīvo un strādā laimīgi cilvēki.”

 

Aicinām ikvienu valmierieti iepazīties ar karjeras attīstības atbalsta stratēģijas dokumentu Valmieras pilsētas pašvaldības mājas lapā sadaļā Izglītība/ Karjeras atbalsts!

Stratēģija atrodama: ŠEIT (pašvaldības mājas lapas Izglītības/ Karjeras atbalsta sadaļā).

Vairāk informācijas:

Ilze Eglāja

Valmieras Attīstības aģentūra

Tālr.: 26180733

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.