fbpx

Uzņēmējdarbības digitālā transformācija.

Lai gan Digitalizācija Eiropā noris kopš 2020. gada, daudziem vēl joprojām ir maldīgs priekšstats par to, kas ir digitalizācija un, kā digitālā transformācija var sniegt ieguvumu uzņēmējdarbībai. Latvijā uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai ir iespēja pieteikties un saņemt atbalstu divos Eiropas Digitālās inovācijas centros (EDIC). Viens no tiem ir Latvijas Digitālais akselerators (LDA) un otrs ir Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris.

LDA ir atbildīgs par digitālām inovācijām, jaunu digitālo platformu attīstību un jaunu digitālo risinājumu ieviešanu, savukārt Latvijas IT klasteris ir atbildīgs par biznesa procesu digitalizāciju un e-komercijas risinājumu pilnveidošanu un ieviešanu. Abu EDIC mērķis ir veicināt Latvijas digitālo attīstību – sniegt atbalstu uzņēmējdarbības digitālajai transformācijai, kā arī digitālo pakalpojumu, nepieciešamo spēju un prasmju attīstībai. Samaksa par pakalpojumiem tiek segta no klienta de minimis (atbalsta intensitāte 100%).

Digitālā transformācija var būt sarežģīts un investīciju ietilpīgs process. Sākotnēji ir svarīgi apzināties esošo uzņēmuma stāvokli. To var novērtēt, aizpildot vienoto Digitālā brieduma testu. Digitālais brieduma tests ir lielisks instruments, lai uzzinātu uzņēmuma digitālā brieduma līmeni salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem nozarē, attiecīgajā lieluma kategorijā, reģionā un/vai valstī. Pēc digitālā brieduma testa seko nākamais posms – Digitālās attīstības ceļa karte. Digitālās attīstības ceļa karte ir EDIC eksperta veidoti ieteikumi un vadlīnijas par klientam nepieciešamajām investīcijām vai attīstības virzieniem digitālās transformācijas veicināšanai.

Kā nonākt līdz digitālā brieduma testēšanai un digitālās attīstības ceļa kartei:

  1. Vispirms, sazinies ar LDA vai IT klastera kontaktpunktu Vidzemē. Pastāsti, kādi ir Tava uzņēmuma digitalizācijas plāni, lai būtu skaidrs, kurš no EDIC virzieniem visprecīzāk spēs Tev palīdzēt. Pēc tam būs nepieciešams aizpildīt pieteikumu vienā vai otrā EDIC mājas lapā.
  2. Digitālā brieduma testam ir divas daļas. A daļa ir Digitālā brieduma testa pamatdaļa. To ir izstrādājusi Eiropas Komisija. A daļas mērķis ir noteikt digitālo briedumu. Atbildot uz specializētiem jautājumiem ar “Jā” vai “Nē”, tiek noteikts uzņēmuma/organizācijas digitalizācijas esošais stāvoklis, ko pēc tam var salīdzināt ar citiem Eiropas Savienības uzņēmumiem/organizācijām. Šis tests ir identisks abos Latvijas EDIC un savu digitālo briedumu uzzināsiet neatkarīgi no tā, kurā programmā Jums tiks piešķirts atbalsts.
  3. Testa B daļu ir individuāli izstrādājuši LDA un IT klasteris, un tajā ir specifiski jautājumi, lai labāk izprastu uzņēmēju vai organizācijas vajadzības. Tas palīdz precīzāk sastādīt digitālās attīstības ceļa kartes un piedāvāt atbilstošākos pakalpojumus atbalsta programmu ietvaros. Atbalsta saņemšanai no LDA, B daļas testam ir būtiska loma kvalitatīvas ceļa kartes izveidē.
  4. Pēc atbalsta saņemšanas, gadu vēlāk, tests būs jāveic atkārtoti, lai noteiktu digitālā brieduma attīstību.

EDIC ekspertu veidota Digitālās attīstības ceļa karte ļauj pieteikties dažādām atbalsta programmām, kas saistītas ar digitalizāciju uzņēmumos un organizācijās. Uzņēmumi drīkst pieteikties atbalstam abos EDIC un saņemt vairākas digitālās attīstības ceļa kartes, kas būs noderīgas dažādām atbalsta programmām. Piemēram, LDA, IT klastera vai nozaru asociāciju organizētās mācībās, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) procesu digitalizācijas grantam vai “Altum” aizdevuma ar kapitāla atlaidi saņemšanai u.c.

Uzzini, kuri pakalpojumi visvairāk atbilst Tavam uzņēmumam: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/edic-atbildibas/

Aizpildi pieteikuma anketu: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/pieteikties-atbalstam/

Informācija par digitalizācijas atbalstu uzņēmējiem: https://developvalmiera.lv/digitalizacijas-atbalsts/

Latvijas Digitālais akselerators "DAoL"

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators” DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.

Dolfs Gregors Pavārs
Valmieras Attīstības aģentūra

Scroll to Top