Smilšu kino Valmieras sākumskolā

Kas ir Smilšu Kino? Kas kopīgs Smilšu kino un radošās profesijas pārstāvim? Lai to visu uzzinātu Valmieras sākumskolā 17. un 18. aprīlī viesojās Smilšu Kino aizsācējas Latvijā, mākslinieces Zane Pumpure –Prāmniece un Guna Miķelsone, kā arī Edgars Jēgers.

un 5. klašu skolēni ar apbrīnu vēroja, kā māksliniece brīvi un precīzi spēja uzzīmēt cilvēkus, dabu, priekšmetus, izceļot visniecīgākās detaļas. Ar pāris roku kustībām no viena attēla tapa nākošais.
Mākslinieces pastāstīja, kā viņas nonākušas līdz šai nodarbei, cik ļoti viņām šobrīd noder skolā iegūtās zināšanas – dejošana, mūzika, māksla, u.c. mācību priekšmeti. Skolēni atzina, ka iegūtās zināšanas varēs izmantot vizuālās mākslas stundās, dažādos radošajos darbos, kur nepieciešama iztēle un fantāzija. Daudzi guva motivāciju sev, savai varēšanai, iedvesmojoties kļūt par māksliniekiem.

Radošajā darbnīcā skolēni paši varēja pamēģināt zīmēt ar smiltīm – grupās spēlējot spēli “Mēmais šovs”. Tas nemaz nebija viegli, jo vajadzēja uzminēt dažādus vārdus, sākot no vieglākiem, līdz pat grāmatu un filmu nosaukumiem. Tomēr, kā atzina skolēni, process bija interesants un neparasts. Daži teica, ka šī nodarbība bija kā stimuls vairāk lasīt grāmatas un skatīties filmas.

Ik vienu skolēnu aizrāva arī glezniņu veidošana no krāsainām smiltīm. Darbiņi tika darināti ar lielu interesi un aizrautību. Šis bija labs izklaides veids, kas spēja noturēt skolēnu uzmanību un rezultāts saglabāsies vēl ilgi, jo liels vairums aptaujāto skolēnu minēja, ka savu izveidoto glezniņu liks mājās pie sienas.

Skolēni atzina, ka nodarbības bija ļoti interesantas. Tās viņiem deva iespēju izmēģināt kaut ko jaunu un iepazīt kaut ko nezināmu!

Valmieras sākumskolas karjeras izglītības atbalsta aktivitātes organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras sākumskolas pedagogs karjeras konsultants Jana Rozenberga

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top