Sākusies reģistrēšanās Valmieras tūrisma inovāciju hakatonam. Galvenā balva 3000 eiro. Balvu fonds 5000 eiro

Lai Valmierā attīstītu esošos un izveidotu jaunus tūrisma piedāvājumus Igaunijas un Latvijas tūristu piesaistei Valmierā 27. un 28. jūnijā norisināsies Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons.

Šodien atklājam pieteikšanos dalībniekiem! Reģistrācija ej.uz/HakatonsValmiera atvērta līdz 25. jūnijam plkst. 00.00. Gaidīsim pieteikumus no informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, mārketinga, dizaina un tūrisma nozaru profesionāļiem un entuziastiem, kuriem ir redzējums par tūrisma attīstības veicināšanas iespējām Valmierā. Noteikti aicinām hakatonā piedalīties valmieriešus un Valmieras patriotus, kuriem ir vīzija par Valmieru kā izcilu tūrisma galamērķi un idejas, kā to īstenot! Lai radītu inovatīvus tūrisma risinājumus, dalībnieku komandas cīnīsies par galveno balvu – 3000 eiro, kā arī balvām nominācijās 2000 eiro vērtībā.

Hakatons ir pasaulē plašu popularitāti guvis pasākums, kura laikā dažādi profesionāļi un entuziasti apvienojas komandās, lai attīstītu kādu ideju, strādātu pie aktuālas problēmas un īsā laikā rastu risinājumus. Valmieras tūrisma inovāciju hakatona mērķis ir atrast digitālus, virtuālus un reālus risinājumus, kā ar Valmieru iepazīstināt pēc iespējas vairāk Igaunijas un Latvijas iedzīvotājus. Hakatona sākumā tie, kuriem ir idejas, tās pastāsta publiski, ap sevi pulcējot dažādu ekspertu komandu, kuriem ir vēlme un iemaņas, kā šīs idejas realizēt.

Komandas tiks formētas pēc ideju un problēmu tēmu prezentācijām pasākuma atklāšanas laikā, savukārt konkrētus risinājumus komandas meklēs hakatona laikā. Idejas prototipa izstrādei dalībniekiem pieteikumā jānorāda nepieciešamie materiāli un resursi idejas prototipa realizēšanai hakatona ietvaros. Hakatona dalībniekiem tiks nodrošinātas darba telpas, aprīkojums, materiāli, enerģijai – garšīgas un veselīgas ēdienreizes, iespēja apmeklēt tūrisma objektus klātienē, pilnīga esošā tūrisma piedāvājuma informācija, kā arī dažādās nozarēs kompetentu un pieredzējušu mentoru atbalsts.

Hakatons norisināsies 27. jūnijā no plkst. 11.00 – 24.00 un 28. jūnijā no 6.30 – 17.30. Ņemot vērā valstī izsludinātos ierobežojumus, hakatona norisē paredzēta arī nakts pauze no plkst. 00.00 līdz plkst. 06.30 (28.06.2020.). Hakatona centrs būs Vidzemes Olimpiskais centrs. Hakatona noslēgumā katra no jaunizveidotajām komandām prezentēs izstrādāto produkta, piedāvājuma, pakalpojuma ideju vai prototipu, savukārt starptautiska žūrija izvērtēs un noteiks labākos. Hakatona prezentācijas tiks translētas tiešraidē Facebook.

Viesi no Igaunijas Valmierā ir primārā ārvalstu tūristu mērķauditorija, kas Valmierā sastopama gan tūrisma un atpūtas vietās, Valmieras Tūrisma informācijas centrā, gan kafejnīcās, restorānos un tirdzniecības vietās. Arī naktsmītņu apkopotā statistika liecina, ka aptuveni 25% no visiem ārvalstu nakšņotājiem Valmierā bijuši tieši no Igaunijas (2019. gada dati). Tāpat Valmiera noteikti ir jaunatklājams tūrisma galamērķis vēl daudziem Latvijas iedzīvotājiem.

Hakatonu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras Tūrisma informācijas centrs, Vidzemes Augstskola un Vidzemes Olimpisko centrs.

Plašāka informācija un programma pieejama ŠEIT

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top