Pēcpusdienā ar mēru diskutē par industriālo teritoriju attīstību

14. oktobrī jau devīto reizi norisinājās “Pēcpusdiena ar mēru”, kurā pilsētas vadība pulcēja Valmieras un apkārtnes uzņēmējus. Tikšanās laikā tika diskutēts par industriālo teritoriju attīstību.

Pilsētas mērs Jānis Baiks klātesošos iepazīstināja ar būvniecības darbu progresu Rūpniecības un eksporta parkā. Ir uzsākta Eksporta ielas būvniecība. Noslēgumam tuvojas lietus ūdens maģistrālā kolektora izbūves darbi, un iela tiek sagatavota inženierkomunikāciju izbūvei. Teritorijā notiek ēku demontāžas darbi. Tiek demontēti arī naftas glabāšanas torņi. Tāpat notiek projekta nākamās kārtas saskaņošana, ir pabeigti projektēšanas darbi. Otrās kārtas nozīmīgākie darbi būs iebrauktuvju izbūve un jaunas 4000m2 ražošanas ēkas būvniecība.

Pasākuma turpinājumā Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja informēja par industriālajās teritorijās prioritāri attīstāmajām nozarēm. Tās ir stikla škiedras produktu un būvmateriālu ražošana, koka un papīra izstrādājumu ražošana, mašīnbūve un metālapstrāde, enerģijas ražošana un materiālu pārstrāde, informācijas un komunikācijas pakalpojumi, elektrotehnikas un elektronikas ražošana, uzglabāšanas un transporta palīgdarbības, pārtikas produktu un dzērienu ražošana. Ilze Eglāja uzņēmējus iepazīstināja arī ar Eiropas Savienības 2021. – 2027. gada prioritātēm. Valmieras Attīstības aģentūras Uzņēmējdarbības projektu vadītāja Māra Rudīte prezentēja industriālo teritoriju datu bāzes investinvalmiera.eu iespējas; ikviens interesents, kurš vēlas sev piederošās teritorijās vai ēkās piesaistīt investīcijas, ir aicināts sazināties ar Māru Rudīti, mara.rudite@valmiera.lv.

“Pēcpusdienu ar mēru” noslēdza paneļdiskusija, kurā piedalījās mērs Jānis Baiks, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekāns Alvis Sokolovs, SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, SIA VALPRO valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings un SIA Byko-Lat biznesa attīstības vadītājs Kārlis Birums Jr. Paneļdiskusijas dalībnieki pozitīvi vērtēja to, ka Valmieras industriālajās teritorijās prioritāri tiks attīstīta ražošana, kas dos grūdienu arī citām nozarēm, piemēram, pakalpojumiem, tirdzniecībai. Uzņēmēji uzsvēra arī izglītības kvalitātes izšķirošo nozīmi un nepieciešamību arvien stiprināt sadarbību starp izglītību un uzņēmējdarbību. Izglītībā savukārt arvien aktuālāks kļūst teicamu mācībspēku piesaistes problēmjautājums, kas kopīgi jārisina izglītības un uzņēmējdarbības sektoram. Uzņēmēji arī norādīja, ka priekšnoteikums jaudīgai Industriālo teritoriju attīstībai ir jauna dzīvojamā fonda veidošana. Jau pavisam tuvā nākotnē ļoti aktuāls kļūs arī Eiropas Savienības noteiktais “zaļais” kurss, kas prasīs strauju uzņēmēju un sabiedrības attieksmes un domāšanas maiņu.

Prezentācija no pasākuma ir pieejama lejupielādei ŠEIT.

Foto reportāža apskatāma ŠEIT.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top