Noslēgušās Karjeras dienas 2017

No 18. oktobra līdz 21. oktobrim Valmierā norisinājās “Karjeras dienas 2017”. Aktivitātēs piedalījās Valmieras skolu skolēni no 1. līdz 12. klasei.

Karjeras dienas tika atklātas 18. oktobrī ar ideju forumu jauniešiem. Forumā savā pieredzē un dzīvesstāstos dalījās dažādu nozaru pārstāvji.

Krists Krieviņš, stratēģiskā dizaina un inovāciju konsultants, jauniešus aicināja nebaidīties un iet savu ceļu, uzrunāt savas autoritātes nozarē, lai noskaidrotu sev interesējošus jautājumus. Krists aicināja jauniešus apzināt savas jau apgūtās prasmes un aktīvi tās turpināt attīstīt, jo šī brīža tendences pasaulē liecina, ka vidēji vienā amatā darbinieks pavada  3-5 gadus, līdz ar to mainīt amatus un profesijas dzīves gājumā būs nākotnes nepieciešamība, tāpēc jāmācās būt elastīgiem un prast pielāgoties mainīgajām tirgus tendencēm.

Signe Valtiņa, komunikācijas konsultante, Baltijas Mediju izcilības centra projektu vadītāja, daloties savā pieredzē, ieteica nenobīties no dzīves iespējām, jo sākotnēji šķietami neiespējams izaicinājums, mācoties un mēģinot, kļūst par lielisku dzīves un karjeras pieredzi. Signe ieteica jauniešiem atrast balansu starp karjeru un privāto dzīvi.

Jānis Nīmanis, AUTINETOOLS, uzņēmējs, kalējs, sava amata meistars, uzsvēra, ka neatlaidīgs darbs, zināšanas, pacietība un darba kvalitāte ir panākumu atslēga. Jānis ieteica jauniešiem skolā ne tikai klausīties, bet arī sadzirdēt, un, ja nepieciešams, tad meklēt un izglītoties pašiem.

Elīnas Ingelandes, Learn IT dibinātājas, pirmās IT izglītības programmas bērniem izveidotājas, vēlme darīt un pilnveidoties spēja viņas hobiju pārvērst par veiksmīgu uzņēmējdarbību. Elīna atklāja, ka viņa nenobijās no grūtībām vai tuvo cilvēku neticības šim projektam, bet sekoja savai idejai. Elīna jauniešiem ieteica neaizmirst, ka uzņēmējdarbība ir process un vienmēr ir jādomā, kas par manu radīto ideju vēlēsies maksāt.

Forumu noslēdza atraktīvais un radošais Reinis Reķis, daudzpusīgs mūziķis, bungu pavēlnieks, kurš uzsvēra, ka ticība saviem spēkiem, nepadošanās un radoša pieeja ir ļāvusi gūt panākumus ne tikai algotā darbā, bet attīstīt savu uzņēmējdarbību un hobiju, kas nu jau kļuvis par neatņemamu dzīves daļu un ienākumu avotu.

Savukārt, 19. un 20. oktobrī Valmieras skolēni devās izbraukuma ekspedīcijās uz dažādu nozaru uzņēmumiem Valmierā un apkārtnē, kā arī apmeklēja Valmieras tālākās izglītības iestādes. Skolēnus abās dienās ekspedīcijas sākumā sagaidīja vairāku nozaru autobusi. Katrs no tiem devās pa unikālu un īpaši izstrādātu tematisko maršrutu. Kopumā tika apmeklēti 22 uzņēmumi, aptverot 6 dažādas sfēras – medicīna, farmācija un rehabilitācija, pārtikas ražošana un tehnoloģija, inženierija, mehatronika un metālapstrāde,  būvniecība, kokapstrāde, elektromontāža un interjers, tūrisms un viesmīlība kā arī  IT un multimediji.  Šogad vispopulārākie maršruti bija medicīna, farmācija un rehabilitācija un IT un multimediji. Foruma un ekspedīcijas apmeklētāja Samanta Berga pēc IT un multimediju ekspedīcijas saka, ka guvusi pārliecību: “Ja tev ir ideja par ko tu dedz, tad tu spēj izdarīt visu. Nevajag padoties pēc neveiksmēm un baidīties par to, ka nezini, kā un ko darīt. Visu var apgūt, ja vien ir vēlme!”.

Karjeras dienas noslēdzās 21. oktobrī ar galda spēļu dienu. Pasākums pulcēja 1. līdz 6. klases skolniekus un viņu līdzjutējus.  Kopumā tika izspēlētas 23 galda spēles piecos dažādos kompetenču virzienos.  Mazajiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja novērtēt šo dienu balsojot ar “smaidiņu” – patika, vidēji patika un nepatika. 21. oktobris bija smaidu un azarta pieliets, jo jaunie profesionāļi pasākumu novērtēja – patika.

Karjeras dienas 2017 organizēja Valmieras Attīstības aģentūra un Izglītības pārvalde. Mēs vēlamies pateikties visām iesaistītajām pusēm par dalību un aktīvu iesaisti – nozaru ekspertiem, Valmieras tehnikumam un Vidzemes Augstskolai, Valmieras un reģiona uzņēmumiem, kuri ne tikai ļāva ieskatīties savā ikdienā, bet bija parūpējušies par radošu un aktīvu jauniešu iesaisti darba procesos. Paldies, brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri iesaistījās dažādos pasākumu tapšanas etapos.

Aktivitātes īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *