Maijā Valmierā norisinājās Karjeras nedēļa skolēniem.

Līdz ar mācību gada beigām Valmierā izskanēja Karjeras nedēļa. Dažādās aktivitātēs piedalījās ap 2000 Valmieras skolēnu. 1. – 4. klašu skolēni piedalījās video mīklu viktorīnā un mīklu spēlē par profesijām. 5. – 6. klašu skolēniem notika “Selfiju jeb pašiņu skrējienā pa Valmieru”.

Gatavošanās karjeras nedēļai sākās jau maija sākumā, kad mazie valmierieši un Valmieras uzņēmēji tika aicināti izgudrot video mīklas par profesijām. 1. – 4. klašu skolēni iesūtīja 92 mīklas, bet uzņēmēji sagatavoja 10 mīklas par dažādām profesijām. Lielā atsaucība ļāva izveidot divas spēles: video mīklu viktorīnu “Uzmini nu, kas tas ir!”, ko skolēni spēlēja kopā ar saviem klases biedriem, un mīklu video spēli Kahoot platformā “Uzmini profesiju!”, ko skolēni spēlēja individuāli. Daudz viktorīnas dalībnieku saņēma pārsteiguma balvas, ko lielākoties sarūpēja Valmieras uzņēmēji. 34 labākie individuālās spēles dalībnieki saņēma pārsteiguma balvas no Valmieras Koprades darbnīcas DARE; viņiem kopā ar ģimeni būs iespēja apmeklēt DARI un piedalīties aizraujošā ploterēšanas nodarbībā.

Kā atzina skolēni un skolotāji, skolēniem bija iespēja iepazīt daudz jaunu profesiju, piemēram, kiropraktiķis, koučs, ihtiologs, arborists un citas. Piedaloties aktivitātēs, bērni mācījās būt radoši, attīstīja prasmes uzmanīgi klausīties, publiski uzstāties, uzdot jautājumus. Video mīklu viktorīna “Uzmini nu, kas tas ir?” tiks publicēta digitālajā karjeras materiālu resursā www.karjerasmateriali.lv.

5. – 6. klašu skolēni piedalījās “Selfiju jeb pašiņu skrējienā pa Valmieru”. Vadoties pēc fotogrāfijām un norādījumiem kartē, skolēni meklēja 12 Valmieras uzņēmumu un organizāciju objektus un skrējiena laikā atbildēja uz dažādiem jautājumiem. Orientēšanās spēle kā neformāla izglītības metode pievērsa bērnu uzmanību Valmierā esošiem dažādu nozaru uzņēmumiem, profesionāļiem, kas strādā uzņēmumos, un produktiem, ko šie uzņēmumi ražo, veido vai rada. Skolēni arī uzzināja, kurās Valmieras izglītības iestādēs var apgūt noteiktas profesijas un kuros Valmieras uzņēmumos šo profesiju pārstāvji strādā. Fotoreportāžu iespējams aplūkot ŠEIT.

“Mēs Valmieras Attīstības aģentūrā vēlējāmies, lai Karjeras nedēļas aktivitātēs skolēni iepazīst Valmieras uzņēmumus un tur strādājošos profesionāļus, uzzina jaunu informāciju un faktus par nākotnes un progresīvajām profesijām. Mums tas lieliski izdevās! Šādi pasākumi rosina skolēnus laikus domāt par savas karjeras izvēli. Un šī ir arī lieliska iespēja veicināt ciešāku uzņēmēju un skolu sadarbību. Vēlos izteikt pateicību uzņēmumiem, kas piedalījās un atbalstīja Karjeras nedēļu, skolēniem un vecākiem, skolām un jo īpaši pedagogiem-karjeras konsultantiem un klašu audzinātājiem, kuri iesaistīja skolēnus, vadīja viktorīnas savās skolās un palīdzēja skolēniem selfiju skrējienā,” stāsta Valmieras Attīstības aģentūras Karjeras un izglītības projektu vadītāja Inna Purmale.

Karjeras nedēļu organizēja Valmieras Attīstība aģentūra, sadarbojoties ar pedagogiem-karjeras konsultantiem Valmieras skolās un Valmieras pilsētas pašvaldību. Aktivitātēs piedalījās 1. līdz 6. klašu skolēni no sešām Valmieras skolām: Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras 5. vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras sākumskolas, Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra.

Uzņēmumi un organizācijas, ar kuru atbalstu tapa aktivitāšu saturs un balvu fonds, bija SIA Valpro, AS Valmieras piens, SIA Vidzemes Olimpiskais centrs, SIA ZAAO, SIA Vidzemes Slimnīca, SIA Wunder Latvia, kooperatīvā sabiedrība VAKS, AS Valmieras stikla šķiedra, SIA Liepkalni, Vidzemes Augstskola, Vamieras tehnikums un Valmieras koprades darbnīca DARE.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *