Koprades darbnīca “DARE” radošām idejām un jaunām iespējām

No piektdienas, 28. februāra, Valmierā durvis vērusi koprades darbnīca “DARE”, kurā ikvienam interesentam sniegta iespēja bez papildus maksas izmantot modernas iekārtas, instrumentus, mājīgas telpas un tehnisko atbalstu, lai varētu strādāt pie jauniem produktiem, to prototipiem un dažādiem radošiem projektiem. “DARE” telpās pieejams arī ražošanas līnijas simulācijas rīks, esošo ražošanas procesu analīzei.

Šobrīd darbnīcā pieejamas divas telpas, kur katrai dots īpašs koprades nosaukums – “Siltumnīca” un “Garāža”. “Garāžā” notiek radoši grafikas un dizaina eksperimenti. Šeit atrodama grafikas prese, sietspiede, gaismas galds iedvesmojošā vidē topošajiem un esošajiem dizaineriem. Savukārt “Siltumnīcā” pieejami 3D printeri, 3D skeneris, 3D pildspalvas, šujmašīnas, overloks, lodēšanas stacijas un aprīkojums, kā arī foto laboratorija, lai kvalitatīvi iemūžinātu savu jaunāko realizēto ideju. Tāpat pieejams aprīkojums kokapstrādei un metālam. Tuvākajā laikā DARE telpas tiks aprīkotas ar CNC frēzi, kā arī lāzergriezēju.

Ražošanas nozares pārstāvjiem “DARE” piedāvā izmantot SIA “IntelliTech” izstrādāto ražošanas līnijas simulatoru. Simulators, analizējot ražošanas līnijas plūsmu ar vizuālās, skaņas un gaismas sensoru palīdzību, palīdz izvērtēt esošo un plānoto ražošanas līniju iespējas un nepieciešamos uzlabojumus.

“DARE” organizēs dažādas radošās darbnīcas, kur profesionāļu pavadībā būs iespēja iepazīt “DARE” iekārtas un instrumentus un kopā praktiski līdzdarboties. Pirmā radošā darbnīca par sietspiedes izmantošanu notiks jau 31. martā no plkst. 18:30 līdz 20:30. To vadīs Sabīne Vekmane, sietspiedes darbnīcas “LUSTE” vadītāja. Plašāka informācija par plānotajām radošajām darbnīcām, pieteikšanos un norises datumiem būs pieejama Valmieras Attīstības aģentūras mājaslapā sadaļā “Darbnīca DARE”, kā arī Facebook lapā (@DARE.VKD).

Ikdienā koprades darbnīcā uz vietas būs pieejami zinoši speciālisti – “DARE” vadītāji – kuri sniegs konsultācijas par iekārtu izmantošanu, kā arī efektīvāku darbu koprades telpās. Dodoties uz darbnīcu, aicinājums ņemt līdzi personas apliecinošu dokumentu, jo darbnīca atrodas skolas telpās. Ja jau zināms, ar kurām iekārtām plānojat darboties, lūgums sagādāt un ņemt līdzi nepieciešamos izejmateriālus darbam ar izvēlēto aprīkojumu. Par nepieciešamajiem materiāliem iespējams konsultēties ar “DARE” personālu. Visi interesenti aicināti pieteikt savu apmeklējumu, pirms tam rakstot vai zvanot uz mājas lapā norādīto e-pastu vai tālruņa numuru. “DARE” pieejamas arī ekskursijas grupām, iepriekš tās piesakot.

Koprades darbnīca “DARE” atrodas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas telpās Valmierā, Purva ielā 12. “DARE” apmeklētājiem atvērta jau no 3. marta, sākumā strādājot trīs reizes nedēļā – otrdienās no plkst. 18.30 līdz 21.00, trešdienās no plkst. 17.00 līdz 21.00, un sestdienās no plkts.11.00 līdz 15.00. Darba laikā ir iespējamas izmaiņas, izvērtējot pieredzi un apmeklētāju vēlmes.
Darbnīcu izveidojusi Valmieras Attīstības aģentūra kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu. Sietspiedes darbnīca pilnveidota, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajam projektam “VDMV sietspiedes materiāli tehniskās bāzes pilnveidošana”.

Aktivitāti līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Informāciju sagatavoja :
Māra Rudīte
Uzņēmējdarbības projektu vadītāja
Valmieras Attīstības aģentūra
Tālr.: +371 26454562
E-pasts: mara.rudite@valmiera.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top