AktualitātesAktualitātes-top

Koprades darbnīca DARE priecē valmieriešus ar radošām darbnīcām

Vasaras periodā Koprades darbnīcā DARE tika organizētas radošās darbnīcas, kuras vadīja nozarē labi zināmi profesionāļi. Interesentiem bija iespēja apmeklēt vairākas sietspiedes un 3D printeru radošās darbnīcās, kā arī īpašas radošās darbnīcas ģimenēm, lai iepazītu ilgtspējīgu dzīvesveidu un kopā radoši darbotos.

Valmieras koprades darbnīcas DARE vadītājs Miks Ameriks informē: “Valmieras koprades darbnīca DARE tika atvērta 28. februārī, taču valstī noteiktās ārkārtas situācijas dēļ savas durvis plašākai publikai nevarēja vērt līdz pat 10. jūnijam. Tiklīdz ārkārtas situācija valstī tika atcelta, steidzām valmieriešiem piedāvāt plašu radošo darbnīcu klāstu. Bija patiess prieks redzēt un sajust milzīgo interesi no dalībnieku puses; dažas darbnīcas tika nokomplektētas burtiski minūšu laikā. Vēl lielāks prieks, ka dažus radošo darbnīcu apmeklētājus DARĒ esam satikuši atkārtoti, strādājot un darbojoties individuāli!”

Līdz 11. jūlijam Valmieras koprades darbnīcā DARE tika organizētas piecas sietspiedes radošās darbnīcas. Darbnīcu laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīt druku sietspiedes tehnikā kā arī apdrukāt kreklus, iepirkuma maisiņus un koka dēlīšus. Atsaucība cilvēku vidū bija ļoti liela, jo visas darbnīcas tika nokomplektētas pāris minūšu laikā. Darbnīcas kopumā apmeklēja 30 cilvēku. Sietspiedes darbnīcas vadīja Sabīne Vekmane no sietspiedes darbnīcas “Luste” pēc darbnīcām secināja: “Bija patīkami vadīt sietspiedes nodarbības cilvēkiem, kuriem par šo tehniku ir pamatota, praktiska interese. Man radās ļoti labs iespaids par valmieriešiem. Ceru, ka visiem, kuri plāno sietspiedi pielietot savos radošajos un uzņēmējdarbības plānos, veiksies labi!”

Laikā no 28. jūlija līdz 4. augustam DARĒ tika rīkotas četras 3D printeru radošās darbnīcas, kuras vadīja Rihards Funts, Toms Lucāns un Imants Treidis. Šo darbnīcu laikā 20 apmeklētāji iepazina 3D printeru veidus, dažādus 3D printēšanas materiālus un 3D printētu produktu pielietojumu dzīvē. Darbnīcas ietvaros notika arī praktiski darbi ar 3D pildspalvām un 3D skeneri.

Šobrīd DARĒ pilnā sparā rit radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem projekta “Kopā darīt- kopā radīt” ietvaros. Šajās darbnīcās dalībniekiem bija iespēja izgatavot rotaļlietas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem un pašiem izgatavot auduma maisiņus, pašu spēkiem radīt lampas, kā arī interesantā un praktiskā veidā uzzināt par atkritumu šķirošanas nozīmi. Projekta ietvaros vēl ir plānotas “Stikla pudeļu pārveidošanas”, “Rotaļlietu piekariņu izgatavošanas” kā arī divas “Ķimerēšanās darbnīcas”. Aicinām sekot līdzi informācijai un reģistrēties dalībai DARES Facebook lapā: https://www.facebook.com/DARE.VKD/.

Darbnīcas ģimenēm ar bērniem projektā “KOPĀ DARĪT – KOPĀ RADĪT” īsteno Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Projekts tiek finansēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds.

Sietspiedes un 3D printeru darbnīcas līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe UIA03-250) ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.