Koprades darbīcā DARE viesojas latviešu jaunieši no dažādām Eiropas valstīm

No 31. jūlija līdz 6. augustam, Valmierā notiek aktīvās atpūtas un sporta nometne “Olimpiskais kvants”, kurā šogad pulcējas Latvijas un latviešu diasporas jaunieši no piecām valstīm – Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, Beļģijas un Īrijas.

Nometnes programma veidota tā, lai jaunieši piedzīvotu pēc iespējas plašāku Valmieras piedāvāto iespēju klāstu. Tiek iepazīta industrija, studiju iespējas Vidzemes Augstskolā, praktiskās nodarbības LIAA Valmieras Biznesa inkubatorā un Koprades darbnīcā DARE. Jaunieši DARĒ apmeklēja radošo darbnīcu, kurā guva ieskatu par koprades darbnīcu un praktiski darbojās ar 3D pildspalvu, lāzergriezēju un termo presi.

 

Nometnes programmā, protams, arī sportošana, aktīvā atpūta, latviešu valodas pilnveidošana un ieskats sporta nozarē. Jauniešiem būs iespēja apmeklēt arī tikko atklāto Valmieras pils kultūrvides centru un tikties ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku. Tāpat nometnes dalībnieki šajā nedēļā viesosies un sportos pasākumā “Urbansportscamp” un atbalstīs Latvijas izlasi “Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā” izcīņā J.Daliņa stadionā, tiksies ar dažādām sporta personībām un iepazīs Valmieras apkārtni orientējoties.

Kā norāda nometnes vadītāja Jolanta Dukure: “Nometnes mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru. Katru gadu redzam, kā nometnē rodas daudz draudzības starp jauniešiem Latvijā un diasporā, kas turpinās vēl ilgi pēc nometnes beigām. Patiess prieks, ka šī izveidojusies par Valmieras ikgadēju tradīciju, ko atbalsta arī novada pašvaldība.”

Nometni īsteno nodibinājums Valmieras atbalsta fonds sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, Valmieras novada pašvaldību un ar Eiropas Latviešu apvienību kā informatīvo atbalstītāju. Nometni finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Valmieras novada pašvaldība.

Nometnēs, kas notika 2019. un 2022. gadā ir piedalījušies latviešu izcelsmes jaunieši kopā no 12 valstīm – Beļģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Zviedrijas, Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas, Anglijas, Vācijas, Ukrainas kā arī jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm bija pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas. Nometnē no Latvijas puses piedalījušies jaunieši no Valmieras un citām Latvijas vietām. Dalībniekus ik gadu vieno gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, gan aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, gan iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos: peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, volejbolā, vieglatlētikā, futbolā, florbolā, badmintonā, boksā, daiļslidošanā, tenisā, golfā, smaiļošanā, airēšanā, BMX riteņbraukšanā, modernajās dejās, fitnesā u.c.

Valmieras Attīstības aģentūra,

Valmieras atbalsta fonds

T.+371 29878192

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top