ZĪLE

Kajaks līdzi ņemšanai

“Kad vēl dzīvoju Rīgā, biju ieplānojis doties izbraukumā izpētīt jaunas makšķerēšanas vietas. Tam bija nepieciešams kajaks, kas kļūst populārs makšķernieku sabiedrībā, jo ir viegli transportējams un piemērots dažādām ūdenstilpnēm. Taču, ja vēlos to iznomāt, ir jādomā, kur dzīvoklī varu novietot 3.5 metrus garu laivu. Meklēju saliekamu kajaku, bet atradu ideju – jāsāk pašam tāds ražot,” stāsta Jānis Kārklītis, SIA “Pike Boy Kayak” vadītājs.

Jau vairākus gadu desmitus saliekami kajaki tiek ražoti dažādās pasaules valstīs, bet Jānis iecerējis Latvijas vārdu ražotāju vidū izcelt ar īpašu piedāvājumu makšķerniekiem un aktīvās atpūtas cienītājiem. “Salokāmi kajaki lielākoties tiek ražoti tādi, kuros cilvēks sēž. Taču makšķerniekiem patīk stāvēt kājās. Mana ideja ir, ka viņš nejūt atšķirību, vai makšķerē no salokāma vai ierasta kajaka. Salokāmam kajakam jābūt ērtam, drošam un, protams, viegli pārvietojamam, ar iespēju salocīt to pat mugursomas izmērā.”

Pirms diviem gadiem garāžā tapis pirmais prototips. Jānis gan stāsta, ka šobrīd veikti ievērojami uzlabojumi: “Kajaks peldēja, bet forma nebija pareiza, tāpēc bija problēmas ar līdzsvaru. Šobrīd ir vairāki prototipi, kuros esmu ticis līdz tādai formai, lai kajaks būtu drošs, ērts, stabils un ātrs. Ir digitālais makets un rasējumi, laiks darbu sākt ražotājam.”

Ideja ir guvusi atbalstu Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novada inovāciju atbalsta programmā “ZĪLE”, kā arī jaunais uzņēmējs pieredzi gūst Valmieras biznesa inkubatorā. “Uzskatu, ka Valmierā par uzņēmējiem domā, ir pozitīva attieksme, dažādas atbalsta iespējas. Piemēram, pirmsinkubācijas periodā piedalījos ļoti vērtīgās mācībās, kur uzzināju par dažādiem risinājumiem biznesa attīstībai. Ļoti noderīgs bija seminārs par klientu piesaisti – zināju, ka skaits ir pietiekams, bet nemācēju viņus atrast. Tā kā salokāmie kajaki lielākoties tiks eksportēti, kopā ar speciālistiem esmu sapratis, kas ir mans klients, kā viņu uzrunāt un kā attīstīt ražošanu.” Jānis uzskata, ka, ja ir ideja, nevajag gaidīt, ir jādarbojas, lai to īstenotu. Atbalsta iespējas ir dažādas, bet viena no svarīgākajām ir palīdzība sākumposmā. “Kad mēģini saprast, ko darīt ar ideju, kādas ir iespējas, tad ļoti svarīgs ir atbalsts “no malas”, kas neļauj atslābt un palīdz aptvert nākamos soļus.”

Tam piekrīt arī Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis: “Mums ir prieks par tādiem jauniem un uzņēmīgiem cilvēkiem kā Jānis. Tuvākajā nākotnē mēs inkubatorā vēlamies redzēt arvien vairāk šādu cilvēku, kuri spēj būt tik drosmīgi un īstenot sapņus, izkāpjot no savas komforta zonas. Viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem Valmieras biznesa inkubatorā ir palīdzēt cilvēkiem attīstīt savu ideju līdz veiksmīgam, pelnīt spējīgam uzņēmumam. Tam mums ir izveidotas programmas, ir spēcīga un zinoša komanda. Mans aicinājums būtu visiem, kuriem ir biznesa ideja, nenolikt to malā un negaidīt “īsto” brīdi. Īstais brīdis ir tagad!”

Jānis ar sievu dzīvi Rīgā ir nomainījuši pret Valmieru, kopā pieņemot lēmumu, ka te ir laba vieta gan augošai ģimenei, gan uzņēmējdarbības attīstīšanai. “Neuzskatu, ka Rīgā ir vairāk iespēju. Valmierā ir zaļa vide, turklāt viss ir tuvu. Galvaspilsētā daudz laika patērēju neefektīvi, piemēram, pārvietojoties no vienas iestādes uz otru, gaidot sastrēgumos. Valmierā viss notiek ātrāk un ir personīgāka attieksme pret mani kā jauno uzņēmēju.” Turklāt Valmiera, kuras galvenā iela ir Gauja, šajā gadījumā ir arī teicama vieta, kur ražot salokāmus kajakus makšķerniekiem un visiem aktīvās atpūtas cienītājiem.

Avots: www.valmiera.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.