Inovāciju atbalsta programmā “ZĪLE” 2020. gadā finansējums piešķirts pieciem projektiem

7.aprīlī norisinājās vērtēšana projektu pieteikumiem inovāciju atbalsta programmā “ZĪLE”. Šogad saņemti 19 pieteikumi, no kuriem komisija lēma atbalstīt piecus biznesa inovāciju projektus produktu un pakalpojuma klāsta paplašināšanai, kā arī pārdošanas un iekšējo procesu optimizācijai. “ZĪLE” ir četru pašvaldību – Valmieras pilsētas, Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadu – kopēja inovāciju atbalsta programma, kas atbalstu uzņēmējiem piešķir jau trešo gadu. Kopējais atbalsta programmas budžets 2020. gadā ir 37 tūkstoši eiro.

Šogad programmā iesniegti septiņi Valmieras pilsētas uzņēmēju projekti, pieci Burtnieku novada uzņēmēju projekti, četri no Kocēnu novada un viens no Beverīnas novada uzņēmējiem. Tāpat šogad pieteikušies arī uzņēmēji no Raunas novada, kā arī Ventspils pilsētas. Programmā iesniegti inovāciju projekti par kopējo summu 221 624,77 eiro. Kā atbalsta summa pieprasīti 118 231,90 eiro.

Projektu pieteikumi “ZĪLEI” pārstāvēti no daudzpusīgām uzņēmējdarbības nozarēm – no peldkostīmu ražošanas, pasākumu organizēšanas, bērnu rotaļlietu ražošanas, keramikas līdz pat metālapstrādei un virtuālajai realitātei. Projektu ietvaros uzņēmēji plānojuši iegādāties iekārtas jaunu produktu ražošanai, celt darbu produktivitāti, ieviest digitālus risinājumus ražošanas procesu optimizēšanai, izstrādāt virtuālās realitātes mobilo lietotni bērniem, piedāvāt unikālu apģērbu pielaikošanas pieredzi internetā klientiem, kā arī ieviest inovācijas uzņēmuma procesu un pārdošanas vadībā.

Programmā “ZĪLE” iesniegtos projektu pieteikumus vērtēja: Andris Klepers – Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāts, pašvaldības domes Attīstības un uzņēmējdarbības lietu komitejas priekšsēdētājs; Gints Bērtiņš – Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs; Ilze Eglāja – biedrības “Valmieras Attīstības aģentūra” valdes priekšsēdētāja; Svetlana Tomsone – Kocēnu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas vietniece; Gatis Cukmacis – Burtnieku novada Tautsaimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs; Salvis Rambols – Beverīnas novada domes deputāts.

Lai gan vērtēšanas komisija augstu novērtēja visus no iesniegtajiem projektu pieteikumiem, apstiprinājumu un augstāko vērtējumu ieguva pieci projekti. Finanšu atbalsts tika piešķirts šādiem projektiem:

  • Inovatīvas produktu līnijas izveide un tās virzīšana tirgū, izmantojot interneta platformas, SIA Artifex Plus (Burtnieku novads);
  • Inovācijas uzņēmuma darbības optimizācijai, SIA “Daupro” (Kocēnu novads);
  • Kompakta izmēra apdedzināšanas krāsns iegāde, SIA Vaidava Ceramics (Kocēnu novads);
  • Produkta “Bērnu kartona mājiņas” radīšana un ieviešana tirgū, SIA Printo (Burtnieku novads);
  • E-Kvok samu pievilināšanas ierīce, SIA GDOG (Burtnieku novads);

Visiem 19 projektu pieteicējiem ir iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas Valmieras Attīstības aģentūrā par projektu ieviešanu un par finansējuma piesaistes iespējām.

Tuvākajā laikā “ZĪLE” programmas apstiprināto projektu pārstāvji parakstīs sadarbības līgumu ar Valmieras pilsētas pašvaldību par finansējuma piešķiršanas un izlietošanas kārtību. Pēc līgumu parakstīšanas uzņēmumi varēs uzsākt projektu aktīvo fāzi un īstenot savas ieceres.

 Atbalsta programmu “ZĪLE” realizē četras pašvaldības – Valmieras pilsēta, kā arī Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadi. Programmas ieviešanu sadarbībā ar četrām pašvaldībām koordinē Valmieras Attīstības aģentūra.

 “ZĪLES” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos četrās pašvaldībās. Turklāt programma paredz visām iesaistītajām pašvaldībām kļūt par inovāciju un jaunu produktu testgultni jeb testēšanas vidi (angliski “test-bed”), proti, labvēlīgu vietu, kur uzņēmumiem veidoties, attīstīties un nobriest.

Kopējās atbalsta programmas budžets 2020. gadā ir 37 008,00 eiro. Valmieras pilsētas pašvaldība konkursa finansējums tiek nodrošināts Urban Innovative Actions programma projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (UIA03-250 NextGen Microcities), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, ietvaros.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Vairāk informācijas par programmu: https://developvalmiera.lv/zile/.

Vairāk informācijas:

Ilze Eglāja

+371 26180733

ilze.eglaja@valmiera.lv

www.developvalmiera.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *