Atvērs pirmo koprades darbnīcu Valmierā

Valmieras Attīstības aģentūra uzsākusi darbu pie koprades darbnīcas (makerspace – angļu val.) izveides, to plānots atvērt 2020.gada februārī. Aktivitāti līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Koprades darbnīca, kas būs pirmā tāda tipa darbnīca pilsētā, tiks izvietota Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) telpās, Purva ielā 12.

Koprades darbnīcas mērķis ir kļūt par ilgtspējīgu vietu, kas sekmē radošumu, veicina jaunu uzņēmumu veidošanos un vietējās sabiedrības iesaisti. Tās galvenie darbības virzieni: jaunu uzņēmumu rašanās un esošo attīstība, nodrošinot prototipu izveides un to testēšanas iespējas; ikvienam pieejamas, atvērtas darbnīcu telpas, iekārtas un instrumenti, kā arī tehniskais atbalsts; regulāras radošās darbnīcas un tematiskās aktivitātes dažādām mērķgrupām – ģimenēm ar bērniem, skolēniem, studentiem, uzņēmējiem, entuziastiem u.c.; jauniešu iesaiste uzņēmējdarbības vidē, ietverot VDMV audzēkņu mācību procesu, vispārizglītojošo skolu mācību aktivitātes, kā arī Vidzemes Augstskolas studentu praktiskos un studiju darbus. Darbnīcā būs pieejamas dažādas iekārtas – CNC frēze, lāzregriezējs, 3D druka, grafiskais dizains, rokas instrumenti, elektronika, šūšanas darbnīca, foto laboratorija u.c.

Šobrīd Valmieras Attīstības aģentūra kā vadošais partneris realizē arī projektu “Makers – Future Creators”, kā ietvaros notikuši divi pieredzes apmaiņas braucieni uz Zviedrijas un Norvēģijas koprades darbnīcām. Projektu finansiāli atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padome un to plānots īstenot līdz 2019.gada decembrim.

No 6. līdz 8. septembrim Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvji devās vizītē uz Malmi, Zviedrijā, apmeklējot koprades darbnīcu “Malmö Makerspace”, tiekoties arī ar projekta partneriem no Norvēģijas. Trīs dienu garumā norisinājās vairākas diskusijas, radošās darbnīcas un tīklošanās pasākumi, mācoties pieredzi no zviedru kolēģiem. Otrs pieredzes apmaiņas brauciens notika no 15. līdz 17. novembrim, vairāk iepazīstot Stavangerā, Norvēģijā, esošo koprades darbnīcu “Creator Makerspace”. Projektā gūtās atziņas ļaus veiksmīgāk plānot un attīstīt Valmieras koprades darbnīcu, lai mērķtiecīgi pievienotos pasaules mēroga makers kustībai.

Par koprades darbnīcas izveidi Valmieras pilsētā vairāk varat uzzināt developvalmiera.lv un valmiera.lv.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

 

Šī publikācija ir tapusi ar Ziemeļvalstu Ministru padomes finansiālu atbalstu. Par publikācijas saturu atbild projekta vadītāji un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes. 

Baiba Zvejniece
Uzņēmējdarbības vides attīstības vadītāja
Valmieras Attīstības aģentūra

[print-me]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *