Jau otro gadu Valmieras pilsēta, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu uzņēmēji īsteno projektus atbalsta programmā “Zīle”. Programmas mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos.
Tehnoloģijas sportā
Viens no finansējuma saņēmējiem šogad ir Valmieras uzņēmums SIA “EchoTech”. Atbalsts ļāvis izstrādāt dizainu uzņēmuma veidotai sportistu monitoringa sistēmai “EchoSports”. Risinājumu, kas ļauj detalizēti analizēt sportistu veiktspēju iekštelpās, uzņēmums attīstījis četru gadu laikā.
Par projekta īstenošanu programmā “Zīle” stāsta SIA “EcoTech” pārstāvji Kaspars Urbāns un Māris Dreija: “Mūsu izstrādātā sistēma šobrīd jau pāraug sporta pārvaldības rīkā, nodrošinot iespēju organizācijai vienkopus redzēt visu sportistu treniņdatus (cik daudz tie trenējas un skrien, kāds ir pulss, ātrums u.c.), kā arī iegūt video analīzi no treniņiem vai spēlēm. Šāda sistēma būtiski atvieglo trenera darbu un uzlabo sportistu veiktspēju. Tiek domāts par vieglu un ērtu tās lietošanu; lai uzsāktu video ierakstīšanu sporta hallē, nepieciešams tikai interneta pieslēgums un telefons.”
Kaspars Urbāns atzīst, ka “Zīles” atbalsts ļāvis attīstīt produkta vizuālo risinājumu daudz ātrāk, nekā to būtu paveikuši paši. “Projektā esam sadarbojušies ar lieliskiem dizaineriem, kas izveidojuši lietotājam pievilcīgu un ērtu dizainu mūsu portālam. Šobrīd noris arī darbs pie mobilās aplikācijas un mājaslapas dizaina izstrādes,” norāda Kaspars Urbāns.
Ar uzņēmuma risinājumu “EchoSports” Latvijā šobrīd pilnībā aprīkotas divas zāles, proti, Kocēnu sporta nams un sporta manēža Liepājā. Šī sadarbība ļauj pastāvīgi testēt risinājuma efektivitāti, tāpat notiek regulāra sadarbība ar citiem partneriem. “Tuvākajā laikā plānojam uzsākt sava produkta pārdošanu, domājot galvenokārt par ārvalstu tirgiem. Septembrī ieguvām uzvaru Lietuvas Kauņas basketbola kluba “Žalgiris” organizētajā hakatonā. Vēlamies īstenot sadarbību ar šo klubu, kas ļautu mūsu risinājumu padarīt atpazīstamāku gan Baltijas, gan Eiropas tirgos”, piebilst Māris Dreija.
Sniega tehnika kūdras vākšanai
Programmas “Zīle” atbalsts piešķirts arī SIA “Sniega Tehnika” projektam “Inovācijas papildinājuma izstrāde II paaudzes kūdras harvesteram”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vilnis Laizāns norāda, ka par atbalsta programmu “Zīle” uzzinājis pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru” un nolēmis pieteikties.
“Zīles” finansējums ļāvis uzņēmumam veiksmīgāk īstenot jau uzsāktas iestrādes. “Pēc klienta pasūtījuma esam sākuši darbu pie kūdras vācēja izstrādes, par bāzi izmantojot sniega traktoru. Sākotnēji plānojām kūdras vācēju veidot pēc paraugiem, kas jau ir pieejami tirgū, taču procesā sapratām, ka ir nepieciešami inovatīvi papildinājumi. “Zīles” projekta apstiprināšana deva iespēju ieviest nepieciešamos jauninājumus,” stāsta Vilnis Laizāns. Ar “Zīles” atbalstu projektēta un tiek izstrādāta transportera lenta, kas ērti ļauj izkraut kūdru no kūdras savācēja. “Atbalsta programma veicinājusi arī ciešāku sadarbību ar Kocēnu novadā esošo metālapstrādes uzņēmumu SIA “LatMet”, kas ārpakalpojumā izstrādā mūsu ieceri,” akcentē Vilnis Laizāns.
Uzņēmuma “Sniega Tehnika” darbība sākotnēji bijusi sezonāla, nodrošinot slēpošanas kalnu, biatlona trašu speciālās tehnikas tirdzniecību, servisu un nomu, taču, meklējot papildu iespējas, atklāts, ka sniega traktorus, aprīkojot ar savām iekārtām, izmanto arī kūdras ieguves vietas, kā arī ogļu termināļi putekļu reducēšanai. Desmit gadu laikā uzņēmums attīstījies un strādā visu gadu, sniedzot pakalpojumus Skandināvijā, Baltijas valstīs un Krievijā.
CO2 mērīšanas iekārta “Maple” iekaros jaunus tirgus
“Zīles” atbalstu šogad saņēmis arī SIA “GDOG” projekts “Maple CO2 monitora pārdošanas veicināšanas pasākumi”. Kopš 2016. gada uzņēmums trīs cilvēku komandā izveidojis CO2 mērīšanas iekārtu “Maple” un strādā, lai to virzītu pasaules tirgos.
“Projektā īstenojām daudz aktivitāšu. Piedalījāmies izstādēs “iNovouss” un “Comfort Home”. Izvietojot produkciju vairākos e-veikalos, uzņēmuma portālā co2maple.com un trīspadsmit “Baltic Data” veikalos, palielinājām pārdošanas apjomus. Izglītojāmies par sociālo tīklu lietošanu un mārketinga kampaņu veidošanu tajos. Projekts deva iespēju arī izstrādāt reklāmas materiālus un organizēt reklāmas kampaņas. Šobrīd plānojam dalību “BNI Latvia”, kas ir pasaules vadošā biznesa tīklošanās un ieteikumu organizācija. Īstenojot projektu, esam identificējuši jaunas mērķa grupas, kā arī radījuši jaunus produktu un pakalpojumu veidus”, norāda uzņēmuma vadītājs Uldis Reņģe.
Kopējās atbalsta programmas “Zīle” budžets 2019. gadā ir 37 008,00 eiro. Valmieras pilsētas pašvaldības konkursa finansējums tiek nodrošināts Urban Innovative Actions programmas projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (UIA03-250 NextGen Microcities), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, ietvaros.
Vairāk par programmu “Zīle” un tajā īstenotajiem projektiem lasiet developvalmiera.lv un valmiera.lv
Baiba Zvejniece
Uzņēmējdarbības vides attīstības vadītāja
Valmieras Attīstības aģentūra