Aicinām diasporas jauniešus uz otro Vidzemes vasaras skolu “Olimpiskais kvants”

Šajā vasarā Valmierā no 25. līdz 31. jūlijam jau otro reizi notiks Vidzemes vasaras skola“Olimpiskais kvants”, kurā aicināti latviešu jaunieši no visas pasaules. Nometne, kurā varēs piedalīties 14 līdz 18 gadus veci diasporas latviešu jaunieši, notiks Valmieras olimpiskajā centrā Valmierā. Mērķis ir saglabāt un stiprināt diasporas jauniešu saikni ar Latviju un veicināt nacionālās identitātes stiprināšanu caur kopēju mīlestību pret sportu un aktīvu dzīvesveidu, latviešu valodu, Latvijas dabu un kultūru.

Diennakts nometnes “Olimpiskais kvants” programma ir veidota tā, lai dalībnieki zinošu speciālistu vadībā varētu attīstīt funkcionālās spējas, kopīgās aktivitātēs iegūt jaunus draugus un neaizmirstamu pieredzi. Nometnes laikā jaunieši iepazīs labāk arī vietu, kur notiks nometne – Valmieras pilsētu, Vidzemes vēsturi un kultūru, stiprinās izpratni par brīvprātīgo darbu un attīstīs uzņēmējdarbības prasmes. Lai veicinātu jauniešu zināšanas par sportu, paredzēts ieskats Latvijas sporta vēsturē un tikšanās ar Latvijas sporta personībām un vadošo sporta organizāciju pārstāvjiem. Tāpat nometnes programmā plānotas latviešu valodas nodarbības 2-3 reizes dienā, lai mudinātu jauniešu komunikāciju latviešu valodā. Valodas nodarbības tiks balstītas uz jau izstrādātajām Diasporas izglītības vadlīnijām. Nometni organizē Eiropas Latviešu apvienība ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Nometne tapusi sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Valmieras Attīstības aģentūru un Valmieras novada pašvaldību.

“Es patiesi priecājos, ka šogad beidzot pēc divu gadu pārtraukuma mums ir iespēja rīkot pasākumus atkal klātienē, pulcinot latviešu jauniešus no visas Eiropas. Īpašs gandarījums, ka šī gada nometnes “Olimpiskais kvants” dalībniekiem būs iespēja iepazīt arī Valmieru un Vidzemi, kas sniegs ieskatu vienā no Latvijas novadiem,” uzsver ELA prezidija priekšsēde Justīne Krēsliņa.

“Pateicoties Valmieras pilsētai un Izglītības un zinātnes ministrijai, 2019. gadā mums izdevās veiksmīgi salikt divas it kā nesavienojamas lietas – latviešu valodas apmācības kopā ar sportu. Apvienojot valodu, sportu, komandas un prieku, kas rodas no kopīgiem piedzīvojumiem, radījām motivāciju jauniešiem iesaistīties. Šogad turpināsim šo interesanto salikumu, kas noteikti patiks jauniešiem arī šoreiz, it sevišķi pēc ilgajām mājsēdēm un ierobežojumiem Viņiem būs prieks satikties un mācīties kopā ārpus tradicionālajām valodas nodarbībām, piedzīvot sacensību garu un stiprināt mentālo veselību,” turpina J.Krēsliņa.

Iepriekšējā nometnē, kas notika 2019. gadā, piedalījās latviešu izcelsmes jaunieši no Amerikas Savienotajām Valstīm, Islandes, Gruzijas, Dānijas, Īrijas, Vācijas, kā arī jaunieši, kuri nesen ar ģimenēm bija pārcēlušies uz dzīvi Valmierā no Spānijas un Moldāvijas. Nometnē no Latvijas puses piedalījās jaunieši no Valmieras, Limbažiem, Ogres un citām Latvijas vietām. Dalībniekus vienoja gan kopīga vēlme uzlabot latviešu valodu, aktīva darbošanās sporta pasākumu organizēšanā, iepriekšēja pieredze un intereses dažādos sporta veidos: peldēšanā, vieglatlētikā, hokejā, volejbolā, vieglatlētikā, futbolā, florbolā, badmintonā, boksā, daiļslidošanā, tenisā, golfā, smaiļošanā, airēšanā, BMX riteņbraukšanā, modernajās dejās, fitnesā u.c.

Ieskats iepriekšējā nometnē: https://www.youtube.com/watch?v=Ln3CekIkH2A

Nometnes “Olimpiskais kvants programma”

Vēlos pieteikties uz nometni!

Papildus informācijai:
Jolanta Dukure
Nometnes vadītāja
T. +371 29878192
jolanta@vocsports.lv

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top