4. oktobrī radošā koprade Mākslinieku ielā 2

Valmieras Attīstības aģentūra 4. oktobrī aicina kopā radošus un aktīvus koprades pasākuma dalībniekus, lai radītu un apkopotu idejas Valmieras radošā potenciāla attīstībai un atbalstam, un vienotos par iespējami labāko saturisko redzējumu divām pašvaldībai piederošām ēkām – Mākslinieku iela 2 (bijusī Mākslas skola) un Ūdenstornis (blakus Sv.Sīmaņa baznīcai).

Radošās industrijas* caurvij daudzas uzņēmējdarbības nozares, un to attīstība ir nozīmīga gan Valmierā, gan tās apkārtnē. Taču šobrīd pilsētā trūkst vietas, kur uzņēmīgie un aktīvie valmierieši varētu pulcēties un darboties vienkopus, kas būtu radošās uzņēmējdarbības un izglītības telpa kopēju starpdisciplināru projektu veidošanai, jaunu ideju attīstībai, individuālu talantu un mākslinieku piesaistei. Mēs vēlamies veidot vidi, kas ir atvērta sadarbībai un jaunu iespēju izziņai, kur nozares profesionāļiem dalīties ar zināšanām un pieredzi, lai tā ir vieta, kur attīstās jaunrade un inovācijas.

Valmieras pašvaldībai piederošie objekti – bijusī Mākslas skola un vēsturiskais ūdenstornis – ir telpas ar īpašu auru un interesantu vēsturisko stāstu, kas šobrīd stāv tukšas un netiek izmantotas, un pamazām kļūst par degradētām teritorijām. Aicinām Jūs dalīties ar savu redzējumu šo objektu ‘pārdzimšanai’ un tālākai attīstībai.

Pasākuma mērķis – apkopot idejas Valmieras radošās vides saturiskajam redzējumam ēkai Mākslinieku ielā 2 un Valmieras ūdenstornim.

Pasākumā tiek plānotas darbs radošajās darbnīcās un iedvesmas un pieredzes stāsts –  “Lublin Inspires Creativity & Business”,   ko stāstīs Diana Ciszewska**, biznesa attiecību speciāliste Ļubļinas pašvaldībā (Polija).

Radošās darbnīcas formāts – praktisks darbs un dizaina domāšanas metožu izmantošana, virzot dalībniekus no reāla vietējā izaicinājuma līdz tā risinājumu scenārijiem. Nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas par dizaina domāšanu, tik vien kā atvērtība, motivācija un vēlme sadarboties ar līdzcilvēkiem, radot idejas, kuru īstenošanā tiks ņemtas vērā valmieriešu vēlmes, vajadzības un intereses.

Radošo darbnīcu vadīs un moderēs radi! eksperti un komandas pārstāvji.

* Radošās industrijas ir kultūrā un radošumā balstīta uzņēmējdarbība – dizains, kino, izpildītājmāksla, vizuālā māksla, mūzika, izdevējdarbība, televīzija, radio un interaktīvie mediji, reklāma, datorspēles un interaktīvās programmatūras, kultūras mantojums, kultūras izglītība, atpūta, izklaide un citas kultūras darbības.

** Diana Ciszewska, Biznesa attiecību speciāliste Stratēģiskās un investīciju attīstības departamentā Ļubļinas pašvaldībā. Atbildīga par pilsētas ekonomisko attiecību veicināšanu Polijā un ārpus tās, ārvalstu investīciju piesaisti un atbalstu vietējiem uzņēmējiem progresīvajās nozarēs, t.sk. IT, kultūras un radošo industriju jomās. Papildus tam Diana ir Interreg Europe projekta “Reģionālā radošo industriju alianse” vadītāja. Ieguvusi Publiskās politikas maģistra grādu Tokijas Politikas zinātņu institūtā Japānā, studējusi St. Thomas universitātē ASV un Maltas universitātē.

*** Radošās darbības nedēļa radi! Latvijā norisinās jau septīto gadu. radi! izceļ idejas, talantus, pieredzi un iniciatīvas, kas kopīgi liek pamatus Latvijas valsts nākamajai simtgadei – atvērtai, radošai, gudrai un inovatīvai.

radi!2017 pamatvirzieni:

  • Radošo industriju mijiedarbība ar citām nozarēm, to potenciāla izcelšana un iesaiste progresīvas uzņēmējdarbības kontekstā, Baltijas jūras reģiona sociālās labklājības, dzīves kvalitātes, pilsētvides attīstībā un inovatīvā uzņēmējdarbībā;
  • Dizaina domāšanas metodes un starpdisciplināra pieeja publiskās pārvaldes un izglītības procesos, veicinot zināšanu ekonomikā balstītu Latvijas nākotni un kopīgi radot darba vidi, kuras centrā ir iedzīvotāju vajadzības;
  • Latvijas reģionu un to iedzīvotāju, mazākumtautību un jauniešu aktīva iesaiste, paužot ideju, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs ir daļa no valsts radīšanas procesa un tādējādi akcentējot līdzdarbības ideju, veicinot interesi un stiprinot dialogu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *