“ZĪLE” atbalsts piešķirts pieciem biznesa projektiem

Šodien, 16. jūlijā notika pirmajās inovāciju atbalsta programmas “ZĪLE” projektu vērtēšana. No kopumā saņemtiem 11 pieteikumiem, komisija lēma atbalstīt piecus biznesa inovāciju projektus.

Šogad “ZĪLEI” iesniegti septiņi Valmieras pilsētas uzņēmēju projekti, divi Kocēnu novada uzņēmēju projekti un pa vienam projektam no Beverīnas un Burtnieku novadu uzņēmējiem. Projekti pārstāv dažādus attīstības virzienus un aktivitātes – sākot no procesu sakārtošanas uzņēmumā līdz jaunu produktu radīšanai. Programmā iesniegti inovāciju projekti par kopējo summu 78632,28 eiro. Kā atbalsta summa pieprasīti 54457,95 eiro, savukārt atlikušos 24174,33 eiro uzņēmēji bija apņēmušies līdzfinansēt paši. 

Projektu ietvaros uzņēmēji plānojuši realizēt un ieviest inovatīvus ieņēmumu radīšanas modeļus, jaunas tīklošanās pieejas ar sadarbības partneriem un piegādātājiem, kā arī uzņēmuma dažādu procesu inovācijas. Virkne projektu paredz inovatīvu produktu, pakalpojumu un pamata piedāvājumu papildinošu produktu ieviešanu. Dažu projektu ietvaros tiks realizētas izplatīšanas kanālu, klientu iesaistes un zīmola inovācijas.

Programmu ZĪLE vērtē Valmieras pilsētas mērs un vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Baiks: ”Atbalsta programma uzņēmējiem vēlreiz apstiprināja to, ka četras pašvaldības – Valmiera, Beverīna, Burtnieki un Kocēni, ir cieši un funkcionāli saistītas. Biznesa projekti ir interesanti, ambiciozi un sniedzas pāri katras pašvaldības robežām. Tie dos reālu ieguvumi un jaunas iespējas visu pašvaldību iedzīvotājiem.”

Vērtēšanas komisija, kurā darbojās pārstāvji no četrām pašvaldībām, atzinīgi novērtēja pilnīgi visus biznesa projektus, finanšu atbalstu piešķirot šādiem projektiem: 

  • Personalizētu ekoloģisku peldkostīmu ražošana Valmierā, saimnieciskās darbības veicēja Elēna Dmitrijeva;
  • Metālapstrādes ražotnes digitalizācija, SIA Baltma
  • Rūpnieciski ražotā saliekamā kajaka izstrāde, SIA Pike Boy Kayak;
  • Līga Nature SPA kosmētikas zīmolveikala/ laboratorijas iekārtu iegāde, SIA Salons Līga;
  • Telpiskie plāni un projekti, SIA SunGIS.

Visiem 11 projektiem tiks dota iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas Valmieras Attīstības aģentūrā par projektu ieviešanu un par finansējuma piesaistes iespējām arī no citiem avotiem. 

Tuvākajā laikā notiks sadarbības līgumu parakstīšana par finansējuma piešķiršanu un izlietošanu. Pēc līgumu parakstīšanas uzņēmumi varēs uzsākt projektu aktīvo fāzi, realizējot iecerētās aktivitātes. Plānots, ka visi atbalstītie projekti tiks ieviesti līdz 30. novembrim.

Atbalsta programmu “ZĪLE” realizē četras pašvaldības – Valmieras pilsēta un Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadi. “ZĪLES” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos četrās pašvaldībās. Turklāt programma paredz visām iesaistītajām pašvaldībām kļūt par inovāciju un jaunu produktu testgultni jeb testēšanas vidi (angliski “test-bed”), proti, labvēlīgu vietu, kur uzņēmumiem veidoties, attīstīties un nobriest. Kopējās atbalsta programmas budžets 2018. gadā ir 21708,00 eiro.

Programmas ieviešanu sadarbībā ar četrām pašvaldībām koordinē Valmieras Attīstības aģentūra. Vairāk informācijas par programmu: https://developvalmiera.lv//zile/. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *