Vidzemes uzņēmumu vizīte RTU

 

Šodien, 26. februārī, Vidzemes uzņēmēji devās uz Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), lai iepazītos ar universitātes piedāvātajām iespējām augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu izveidei. Universitāti apmeklēja vairāk nekā 30 pārstāvji no 17 Vidzemes uzņēmumiem. Vizītes laikā bija iespēja iepazīties ar dažādām RTU laboratorijām un institūtiem, novērtēt jaunāko aprīkojumu, inovatīvas tehnoloģijas, uzzināt par pētniecības virzieniem un RTU zinātnieku un darbinieku kompetencēm.  Programmā bija iekļauts arī Baltijā modernākās «MITUTOYO» metroloģijas laboratorijas un Dizaina fabrikas apmeklējums.

Uzņēmuma pārstāvjiem bija iespēja uzzināt par zinātnieku un industrijas sadarbības iespējām un pieredzi, kā arī sadarbībai pieejamo finansiālo atbalstu.

Uzņēmēju vizīti uz RTU organizēja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru. Uzņēmēju vizīte RTU notiek Vidzemes Inovāciju nedēļas ietvaros.

RTU sadarbība ar Vidzemes uzņēmumiem gan pētniecībā un produktu un pakalpojumu inovācijā, gan informatīvās, izglītojošās un uz uzņēmējdarbības attīstību vērstās aktivitātēs jau šobrīd vērtējama kā veiksmīga. RTU zinātnieki sadarbībā ar dažādiem reģiona uzņēmumiem veic pētījumus, attīsta inovatīvus materiālus un tehnoloģijas, piemēram, notekūdeņu attīrīšanas un atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Plašāka informācija par Vidzemes Inovāciju nedēļu, kas ilgs no 25. februāra līdz 1. martam, pieejama http://innovation.vidzeme.lv.

Informāciju sagatavoja:

Anete Antone, Valmieras Attīstības aģentūras projektu vadītāja,  sadarbībā ar Lāsmu Vaivari, RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *