Uzņēmējdarbības atbalsta programmas “ZĪLE” pieredzes stāsts – SIA “Blumut”

Ar uzņēmējdarbības atbalsta programmas “ZĪLE 2023” atbalstu SIA “Blumut” bija iespēja izveidot tīmekļa lietotni angļu valodas apguvei tiešsaistē, atvieglojot skolotāju darbu, un padarot mācīšanās procesu un valodas apguvi klientam efektīvāku un kvalitatīvāku. 

Par biznesa ideju stāsta SIA “Blumut” vadītāja Santa Plinte: “Angļu valodas mācīšanās tiešsaistē, kuru veido tiešsaistes nodarbības ar skolotāju un interaktīvu uzdevumu pildīšanu, ir radīta ar mērķi, lai skolotājs laiku izmantotu lietderīgi, t.i., sarunām un izrunas attīstīšanai, taču klients gramatiku un rakstīšanu apgūst patstāvīgi vietnē. Motivācija bija un  joprojām ir padarīt valodas izglītību pieejamāku, nezaudējot tās kvalitāti. Sen jau zināms, ka neviens neklausās skolotāju monotoni skaidrojam gramatikas likumus. Drīzāk mācamies aktīvi, iesaistoties mācību procesā.” 

Lai uzsāktu biznesu nepieciešama uzdrīkstēšanās. Par grūtībām un to, kas šajā ceļā ir palīdzējis Santa stāsta: “Manuprāt, grūtākais ir apvienot biznesa uzsākšanu ar pamatdarbu un personīgo dzīvi. Es strādāju divos darbos, bet nesūdzos, jo tikai biznesa dēļ esmu mācījusi angļu valodu cilvēkiem no dažādām valstīm, piemēram, ķīniešiem, meksikāņiem, kas ir neatsverama pieredze. Nevarētu teikt, ka kaut kas šajā dzīves posmā ir bijis viegls, taču vieglākā varētu būt Valmieras biznesa inkubatora pasākumu apmeklēšana. Tur labi pavadīju laiku, guvu pieredzi. Noteikti iesaku jaunu kontaktu veidošanai.”

Projekta īstenošanas laikā uzņēmums attīstīja vietni automatizētai un interaktīvai uzdevumu izpildei, lai atvieglotu skolotāju darbu, un klienti varētu patstāvīgi un sev ērtā laikā apgūt nepieciešamo. Par nākotnes plāniem SIA “Blumut” vadītāja stāsta: “Plānojam pievērsties neformālās angļu valodas jomai darbā ar bērniem, jo vecāki interesējas par ieteikumiem angļu valodas apguvei tiešsaistē. Ja šo lasa mamma vai tētis, kuram/kurai šis ir aktuāli un meklē iespējas bērnam apgūt angļu valodu vidē, kas atbalsta tehnoloģiju izmantošanu mācību nolūkos, var droši uzrakstīt e-pastu uz info@blumut.com. Protams, turpinām palīdzēt arī pieaugušajiem tekoši runāt angļu valodā. Šobrīd gan vairāk strādājot ar klientiem, kas jau zina valodu, taču nespēj brīvi sarunāties.” Vairāk par Blumut piedāvājumiem un aktualitātēm iespējams uzzināt uzņēmuma mājaslapā blumut.com.

Uzņēmējdarbības atbalsta programmu “ZĪLE” finansē Valmieras novada pašvaldība. Programmu īsteno un administrē Valmieras Attīstības aģentūra.

Justīne Skrastiņa,
Valmieras Attīstības aģentūra

Scroll to Top