Šogad, Valmierā, norisināsies bezmaksas apmācības par dažādām aprites ekonomikas tēmām!

Valmieras koprades darbnīcā DARE, 29. februārī, norisinājās pirmās bezmaksas apmācības, kā laikā dalībnieki varēja gūt jaunas zināšanas par produkta dzīves ciklu un ekoloģiskās pēdas nospiedumu. 

Apmācībās piedalījās uzņēmēji, mājražotāji, pašnodarbinātie, radošie entuziasti, un citi interesenti, kam rūp vides jautājumi produktu ražošanas procesā vai arī vienkārši vēlas paplašināt savas zināšanas par šo tēmu, lai savā ikdienā pieņemtu ilgtspējīgākus lēmumus. Apmācības vadīja Jānis Brizga – vecākais pētnieks un docents Latvijas Universitātē un biedrības “Zaļā brīvība” valdes priekšsēdētājs. Jāņa Brizgas lielā pieredze un zināšanas ļāva pat zinošākajiem apmācību dalībniekiem uzzināt ko jaunu, veidojot interesantas un pilnvērtīgas diskusijas savā starpā.

Nodarbības laikā tika pārrunāti videi draudzīgi nosacījumi produkta tapšanas gaitā, produkta dzīves cikls, lineārā un aprites ekonomika. Kas būtu jāņem vērā,  lai veicinātu videi draudzīgu produktu ražošanu un izplatīšanu. Bija arī iespēja praktiski veikt produkta ilgtspējas kartēšanu, apzinoties sava pašreizējā vai potenciālā nākotnes produkta ietekmi uz vidi. Noslēgumā SIA “V.L.T” pieredzes stāstu stāstīja uzņēmuma projektu vadītājs Arno Vaģelis. Dzirdējām par uzņēmuma pieredzi, ieviešot ilgtspējīgas inovācijas un darbojoties uz aprites ekonomikā balstītiem principiem. 

Šī gada laikā darbnīcā DARE aprites ekonomikas tēma tiks aktualizēta ar vien vairāk, piedāvājot vēl 6 dažādas apmācību nodarbības par dažādiem saistītiem tematiem. Nākamā nodarbība gaidāma jau 27. martā par materiālu pārstrādi, otrreizēju izmantošanu un labošanu. Pieteikšanās nodarbībai jau drīzumā, sekojot līdzi aktualitātēm DARES sociālajos medijos.

Valmieras koprades darbnīca DARE cer uz tikšanos apmācībās, lai kopā mācītos pieņemt videi draudzīgākus lēmumus. Citām darbnīcas DARE aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālo mediju platformās Instagram (@dare_valmiera) un Facebook (@VKD.DARE). Pasākums tika organizēts projekta Circular Economy makerspace (Circular spaces) ietvaros kopā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Valmieras novada pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:
Dina Linda Mīlberga
Valmieras koprades darbnīcas DARE komunikācijas vadītāja

Scroll to Top