AktualitātesAktualitātes-top

Radošās sociālās uzņēmējdarbības iespējas Valmieras novadā

Jūnija sākumā Valmieras Attīstības aģentūra aicināja vairākus speciālistus dalībai pasākumā “Mini Social Innovation Camp”, kā ietvaros tika diskutēts par atbalsta ekosistēmas izveidi radošai sociālajai uzņēmējdarbībai jaunajā Valmieras novadā. Pasākumā piedalījās Labklājības ministrijas, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas, Vidzemes plānošanas reģiona, sociālā uzņēmuma SIA “SWIMBE” (Mans peldkostīms) un Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvji. Interaktīvas diskusijas laikā tika iegūtas būtiskas atziņas un vairāki rīcības virzieni, kas nākotnē daudz veiksmīgāk ļaus ieviest un attīstīt dažādus atbalsta instrumentus radošai sociālajai uzņēmējdarbībai Valmieras novadā.

Kā norāda Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa, katra pašvaldība var sniegt atbalstu sociālajiem uzņēmumiem. “Šobrīd redzam, ka pieaug interese un tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība šiem jautājumiem. Lai arī lielākā daļa sociālo uzņēmumu šobrīd bāzējas Rīgā, mūsu kā organizācijas mērķis ir panākt, ka arī reģionos aizvien vairāk tiek sniegts atbalsts sociālajiem uzņēmējiem”, stāsta R. Zeiļa.

Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja min, ka sociālās uzņēmējdarbības atbalsts Valmieras novadā tiek plānots vairākos virzienos. Jau kopš 2019. gada aģentūra kopīgi ar partneriem Zviedrijā un Gruzijā īsteno projektu par radošo sociālo uzņēmējdarbību Baltijas jūras reģionā, apgūstot jaunas pieredzes un kopīgi izstrādājot jaunu projekta pieteikumu kādā no pieejamām ES fondu programmām. “Projekts ļaus ieviest dažādus atbalsta instrumentus sociālo uzņēmumu, it īpaši radošo sociālo uzņēmumu atbalstam. Tie ir pirmie soļi, lai veidotu stabilu un ilgtspējīgu sociālo uzņēmumu atbalsta ekosistēmu mūsu novadā, lai ikviens, kam ir interese darboties šajā jomā, var saņemt pēc iespējas plašāku un kvalitatīvāku palīdzību jautājumos, kas saistīti ar sociālā uzņēmuma attīstību”, akcentē I. Eglāja.

Pasākums “Mini Social Innovation Camp” tika organizēts projekta “Radošā sociālā uzņēmējdarbība Baltijas jūras reģionā” (Creative Social Entrepreneurship in the Baltic Sea Region) ietvaros. Projektu finansē Zviedru institūts (Swedish Institute).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.