Skolu jaunieši tiek rosināti domāt par ilgtspēju

Piektdien, 11.oktobrī, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā un Limbažu 3.vidusskolā notika ilgtspējas izglītības ekspertes Ingas Belousas vadīti interaktīvi semināri “Kādēļ ilgtspēja?”, izglītojot jauniešus par globālā patēriņa jautājumiem, ilgtspējīgu attīstību un individuālās rīcības iespējām ilgtspējīgas rīcības veicināšanai ikdienā. Seminārs bija ar interaktīviem on-line spēļu un video elementiem, iesaistot jauniešus tiešsaistes testu veikšanā un pārbaudot katra dalībnieka ietekmi uz vidi par izvēlētajiem jautājumiem.

Seminārs bija jauniešu iesaistes ievadpasākums izglītojošu aktivitāšu ciklam, kas 2019./2020. mācību gada pirmajā semestrī iesaistīs jauniešus no 10 skolām Valmierā, Limbažos un Cēsīs, rosinot apziņu par ilgtspējīgu rīcību kā nepieciešamību jauniešu nākotnes profesionālajā darbībā.

Vienlaikus Valmieras sākumskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras 5.vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra, kā arī Limbažu 3.vidusskolas un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas līdz ar oktobrī notiekošo Karjeras nedēļu skolās uzsāk vides izglītības apguvi arī caur vides ilgtspējas izglītības spēles Eco-Buddy izspēli un izmantošanu mācību procesā. Pedagogiem, kas sertificēti spēles vadīšanā, spēles Eco-Buddy izmantošanu apguvuši arī, saistot karjeras izglītības aspektus ar spēlē iekļautajiem vides aspektiem.

Ilgtspējas semināri, spēles Eco-Buddy izspēle organizēta projekta “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” ietvaros. Projektu ievieš biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, piesaistot dažādus nozares ekspertus pasākumu organizēšanā. Projekta kopējās izmaksas ir 11 039 EUR. 9 935 EUR no tām ir Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējums.

         

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Bieziņa
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā
Tālr.: 64210682; 26495997

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *