Skolēni iepazīst individuālo uzņēmējdarbību laukos

29.novembrī ESF projekta 8.3.5.0 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra skolēniem karjeras atbalsta pasākumā “Iepazīsti profesijas!” vecāko klašu jaunieši devās mācību ekskursijā uz Smiltenes novada Blomes pagasta saimniecību “Donas”, lai reālā darba vidē iepazītos ar individuālo uzņēmējdarbību laukos. Nodarbībā jaunieši uzzināja, ka, darbojoties pakalpojumu sfērā, lauku uzņēmējam ir jābūt ļoti radošam, lai varētu piesaistīt klientu uzmanību. Vienmēr ir jādomā par savu “odziņu”.

“Donās” tā ir saistīta ar maiznieka un konditora profesiju. Īstā latvju saimniece Ilze Briede jauniešus iepazīstināja ar maizes cepšanas tradīcijām, instrumentiem, īpaši būvēto krāsni. Viņa stāstīja par to, ka maizniekam ir jābūt ļoti stipram, jo, mīcot maizi, ir vajadzīgs liels roku spēks.

Praktiskajā darbnīcā jaunieši cepa piparkūkas. Lielu izbrīnu izraisīja tas, ka piparkūkas tika arī dekorētas, bet ne ar tradicionālo cukura glazūru. Dekorēšanai izmantoja dažādas sēkliņas, riekstus, šokolādi.  Bet visjautrākās bija miltu kaujas!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”9″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top