No 21.-24.novembrim Valmieras pilsētas un Burtnieku novada vispārizglītojošo skolu 8.klašu skolēniem ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tradicionālajā stundu sarakstā bija viena īpaša stunda inženierzinātnēs. Mācību stunda notika mobilajā demonstrāciju laboratorijā “TehnoBuss”, kurā aizraujošā un atraktīvā veidā pieredzējušu instruktoru vadībā skolēni iepazinās ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos.
Jaunieši izzināja pneimatikas eksperimentu būtību un principus un vēroja automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu un dažāds sensoru darbību. Visvairāk jaunieši interesējās par 3D printera darbību un bija izbrīnīti, kad uzzināja, ka konkrēto 3D printeri ražo Latvijas uzņēmums Massportal. Ar instruktoru tika diskutēts par 3D printeru esošajām iespējām, tai skaitā medicīnā un pārtikas ražošanā.
Programmējamais CNC metāla apstrādes darbagalds piesaistīja uzmanību ar savām iespējām radīt dažādas figūras, pierādot tehniskajā grafikā apgūto prasmju un zināšanu nepieciešamību metālapstrādes jomā. Bet vislielāko sajūsmu jauniešu vidū izraisīja iespēja pašiem iemēģināt roku metināšanā, tādējādi rosinot diskusiju par stereotipiem dažādu profesiju jomās.
Valmieras Viestura vidusskolas meitenes atzina, ka metināšanu varot salīdzināt ar rokdarbiem. Vīlītei rokdarbos esot jābūt gludai un bez mezgliem – metināšanā bez burbulīšiem. Rūdolfs Pūpols (Valmieras Viestura vidusskola) secināja, ka metināšana varētu būt viena no jomām, kur viņš saredz sevi nākotnē, esot iepaticies. Pēc nodarbības jaunieši kopā ar skolu pedagogiem – karjeras konsultantiem pārrunāja karjeras iespējas mašīnbūves, mehatronikas un metālapstrādes jomās.