Piedāvājums uzņēmējiem

Ūdens “Valmiera”

Valmieras Tūrisma informācijas centrā iespējams iegādāties īpaši Valmierai noformētu gāzētu un negāzētu galda ūdeni “Valmiera”. Tā sastāvā ir īpašais Valmieras minerālūdens un Naukšēnos no artēziskā urbuma iegūts dzeramais ūdens.

Valmieras zemes dzīļu ūdens ir pazemes sāļūdens, iegūts no SIA “Valmieras ūdens” piederošā artēziskās akas urbuma Jaunvāles ielā 11 Valmierā, kura dziļums sniedzas līdz pat 238 metru atzīmei. Pirmais dziļurbums tika izdarīts jau 1928.gadā, atklājot ūdeni ar īpašu sastāvu. Tolaik pieaicinātais neatkarīgais eksperts Latvijas Universitātes Praktiskās farmācijas katedras profesors Jānis Kupcis atzina, ka Valmierā iegūtais ūdens neatšķiras no Kaukāza minerālūdeņiem, un tam piemīt ārstnieciskas un dziednieciskas īpašības. Trīsdesmit grādu silts tas lietojams elpošanas ceļu, žultspūšļa un pirmās stadijas tuberkulozes ārstēšanā, kā arī reimatismam un ādas slimībām. Līdzīga sastāva ūdens ir atrasts arī Bādenbādenes Frīdriha avota ūdenim Vācijā, Druskininku un Bištonas ūdenim Lietuvā. Galvenie makroelementi, ko satur viens litrs Valmieras minerālūdens, ir Cl+ 3000 – 4500 mg/l, Na+ 1500-2500 mg/l, Ca2+ 200-400 mg/l, Mg2+ 100-300 mg/l, K+ 20-40 mg/l.

Ģeologs Dainis Ozols skaidro, ka minerālūdens ar šādu sastāvu lielākoties sastopams aptuveni 400 m un lielākā dziļumā. Taču Valmierā tas atrodas salīdzinoši tuvu zemes virskārtai. Ledus laikmetam noslēdzoties, kušanas ūdeņi lielākoties šādā dziļumā esošos minerālūdeņus izskaloja. Valmieras apkārtnē zemes tektoniskā struktūra ar tās lūzuma zonām, mālainajiem ūdens necaurlaidīgajiem slāņiem mijoties ar ūdens caurlaidīgajiem slāņiem, izveidoja ūdens kabatu. Tai ledus kušanas ūdeņi piekļūt nevarēja un minerālūdeni neaizskaloja. Tādējādi Valmierā makroelementiem bagātais ūdens atrodas salīdzinoši par 100 m tuvāk zemes virskārtai, kā tas ir daudzviet citur Latvijā.

Valmierā iegūtajā zemes dzīļu ūdenī makroelementi ir ļoti koncentrētā sastāvā. Tāpēc, lai radītu ikdienā, neierobežotos daudzumos lietojamu galda ūdeni “Valmiera”, minerālūdens tiek pildīts kopā ar 120 m dziļa artēziskā urbuma dzeramo ūdeni no Naukšēniem. Galda ūdens, lai gan to vairs nevar saukt par 100 % minerālūdeni, tas joprojām satur veselības uzturēšanai noderīgus makroelementus: Cl850 mg/l, Na+ 430 mg/l, Ca2+ 120 mg/l, Mg2+ 55 mg/l un K+ 15 mg/l.  Vien tie ir krietni zemākās koncentrācijas, kā tas ir oriģinālajam, no zemes dzīlēm nākušajam minerālūdenim:

Galda ūdeni “Valmiera” ražo SIA “Naukšēni”
«Krāces», Naukšēnu brūzis, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, LV-4244
Kontakti: pasutijumi@sianaukseni.lv
Tālrunis: 64268690; 26125209; 27334797
www.sianaukseni.lv

 

Valmiermuižas alus darītavas vēstēja Valmiera

Valmieras liepziedu vēstēja tapusi ar „Gardu muti” zīmolu, kas izceļ tīras Latvijas garšas.

Valmieras devīze ir „Dzīvojam zaļi!”. Augsti attīstīta un moderna industriālā vide Valmierā ir ieskauta sakoptā, daudzveidīgā un dabiskā pilsētvidē, ko papildina meži, zaļās zonas, kā arī Gauja, kas, metot lokus, ienes pilsētā dinamiku. Būtiska ikdienas sastāvdaļa ir zaļās domāšana un dabas vērtību saglabāšana. Pilsētvidē var baudīt liepu saldo smaržu un tā rotā arī pilsētas ģērboni. Tā nu Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks vienojās, ka Valmierai veltītais dzēriens taps no Latvijā ievāktiem BIO liepziediem un liepu lapām.

„Ir tāda tēja zelta vērtē, kas veldzē vasarā un silda ziemā,” atzīmē J. Baiks. „Liepas kā dzīvības, mīlestības, harmonijas un saskaņas simbols ir arī viens no Valmieras simboliem, kas sakņojas pilsētas ģerbonī. Valmierā, sajūtot gaisā saldo liepu ziedu smaržu, ik gadu zinām – vasara ir sākusies, tādēļ vēlējāmies šo smaržu, garšu un noskaņojumu ielikt īpašā Valmieras dzērienā,” atzīst pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Valmiermuižas alus darītavas saimnieks ir valmierietis un atsaucās aicinājumam veltīt dzērienu savai dzimtajai pilsētai. Tēja alus darītavā top gluži kā sendienās mājās un tik tiešām tiek vārīta alus katliem pārtopot par lielām tējas kannām. Bioloģisko liepu ziedus ievāc SIA „3 x 9” zālītes Vecpiebalgā, savukārt liepu lapas tiek plūktas visā Latvijā. Vienā pudelītē ir 35 Latvijas BIO liepu ziedi. „Valmierā domājam par attīstību harmonijā ar apkārtējo vidi un dabu, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka Valmieras vēstēja ir tapusi no bioloģiski tīriem produktiem, mūsu tik mīļajai un pazīstamajai liepu ziedu tējas garšai piešķirot mūsdienīgu niansi,” atzīmē J. Baiks.

„Gardu muti” Latvijas BIO liepziedu vēstēja ir pirmā „Gardu muti” vēstēja, kurai ir BIO sertifikācija. Tāpat ar BIO kvalitātes zīmi lepojas Latvijas cidoniju zelteris un cidoniju sukādes.

„Gardu muti” ir garškopju kustība, kas godā Latvjas garšas, atminoties bērnību, jo tieši tur meklējamas vistīrākās garšas! Ar „Gardu muti” zīmolu tapušie dzērieni ir darīti no Latvijas dabā rodamām veltēm, top Valmiermuižas alus darītavā un visplašākajā klāstā pieejami tās tirgotavās Valmiermuižā, Rīgā, Siguldā un Vaidavā. „Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. Alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī.

Kontakti:
Valmiermuižas alus tirgotava
Dzirnavu iela 2, Valmiemuiža
Burtnieku novads, LV-4219
tirgotava@valmiermuiza.lv
Tālr. 29135438
www.valmiermuiza.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *